Przejdź do treści
1988
1988 (Przemysław Jankowiak) to pochodzący ze Szczecina, mieszkający obecnie w Gdyni producent, kompozytor, muzyk, współtwórca duetu Syny.
LOTTO
Zespół skupiający trzech kreatywnych muzyków, eksplorujących granice gatunków improv, country, noise, minimalizm, tworzą muzykę hipnotyczną i wzruszającą jednocześnie.
Anesthesis Trio / Szuszkiewicz + jam session
Anesthesis Trio to zespół złożony z najbardziej aktywnych muzyków na lubelskiej scenie jazzu eksperymentalnego. Dołączy do nich kompozytor i trębacz Kamil Szuszkiewicz.
P.K.P. Trio / Hnydyn / Kushniruk
To skład powołany specjalnie w hołdzie wielkiemu fanowi jazzu, założycielowi legendarnego klubu Dzyga we Lwowie oraz dyrektorowi festiwalu Jazz Bezu – Markijanowi Ivaszczyszynowi.
Wolność – dyskusja z udziałem Antoniego „Ziuta” Gralaka i Jacka „Bielasa” Bieleńskiego
Jazz Bez w Lublinie: O wolności podyskutują Antoni „Ziuta" Gralak i Jacek „Bielas" Bieleński
Jachna / Mazurkiewicz / Buhl
Jazz Bez w Lublinie: Silnym źródłem inspiracji podczas nagrywania kolejnego albumu była dla muzyków akustyka, w efekcie czego powstała muzyka jest jeszcze bardziej poszukująca i „zatopiona”.
Mark Tokar Belveder Quintet
Jazz Bez w Lublinie: W projekcie Belveder Quintet zespół wziął na warsztat kompozycje żyjącej jazzowej legendy – Wayne'a Shortera, amerykańskiego saksofonisty znanego ze składów stworzonych z Milesem Davisem, Ronem Carterem czy Brainem Blade'm.
Niechęć
Jazz Bez w Lublinie: Muzyka Niechęci to jazzowa improwizacja i syntezatorowe brzmienia, które swobodnie przeplatają się z wpływami rocka progresywnego oraz muzyki filmowej.
Koty Papieża
Jazz Bez w Lublinie: To zespół muzyczny, a jednocześnie zjawisko artystyczne skupiające indywidualistów.
Gralak / Świetlicki
Jazz Bez w Lublinie: Marcin Świetlicki – poeta, powieściopisarz, wokalista zespołów Świetliki oraz Czarne Ciasteczka. Antoni „Ziut" Gralak – trębacz, kompozytor, producent muzyczny. Od lat uznawany za jednego z najbardziej twórczych muzyków w kraju.

Akceptuje postanowienia regulaminu.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl