Przejdź do treści
Obsesja
23. Konfrontacje Teatralne: „Obsesja” jest nie do pominięcia dzięki połączeniu teatru fizycznego i dramatycznego z wizualnymi wrażeniami.
Cezary idzie na wojnę
23. Konfrontacje Teatralne: Opowieść performatywna o wyprawie na przedwojnie mitologicznego, wielogłowego bohatera o tym samym imieniu i nazwisku, co reżyser spektaklu, i o wojnie, jaką wypowiada on widmom wojny.
Dla Mamy
23. Konfrontacje Teatralne: Spektakl w reżyserii Katarzyny Minkowskiej opowiada o źle przeżytej relacji z Matką.
Sekretne życie Friedmanów
23. Konfrontacje Teatralne: Sekretne życie Friedmanów to spektakl inspirowany nominowanym do Oskara filmem Andrew Jareckiego “Capturing the Friedmans”.
Ośrodek wypoczynkowy
23. Konfrontacje Teatralne: „Przez cały Ośrodek wypoczynkowy reżyserka tworzy relaksacyjną, przyjazną, łagodną atmosferę i usiłuje zagęścić ją do tego stopnia, by stała się niepokojąca."
Paragraf 196 KK (ćwiczenia z terroru)
XXII Konfrontacje Teatralne: Przedsięwzięcie z pogranicza performansu i happeningu zrealizowane we współpracy ze znanym łódzkim malarzem i artystą przestrzeni publicznej – Pawłem Hajnclem.
On
23. Konfrontacje Teatralne: Zrealizowany na podstawie Witkacowskiego dramatu monodram, którego twórcy podjęli próbę zredefiniowania pojęć fundamentalnych dla świata sztuki konceptualnej.
Siedem pieśni o awangardzie
23. Konfrontacje Teatralne: Wspólny projekt Komuny// Warszawa i Instytutu Teatralnego to powrót do estetyki scenicznej i manifestów z lat 20. To elegia, ale i hymn na cześć awangardy.
Hamlet
23. Konfrontacje Teatralne: Spektakl jest próbą odpowiedzi na pytanie o sposób uprawiania sztuki.
Europeana
23. Konfrontacje Teatralne: Europeana to spojrzenie z dystansu na historię Europy XX wieku, podane z humorem i gorzką ironią.
Puppenhaus. Kuracja
23. Konfrontacje Teatralne: Spektakl reżysera Jędrzeja Piaskowskiego i dramatopisarki Magdy Fertacz jest próbą spojrzenia na problem zdrady i kolaboracji z perspektywy osobistej pamięci.
Święty Idiota
23. Konfrontacje Teatralne: Odczytanie „Idioty” Dostojewskiego w kontekście wiedzy o jurodiwych każe nam zastanowić się nad naszą kondycją, nad naszym porządkiem świata.
Hamleci
23. Konfrontacje Teatralne: Autorska produkcja duetu kreatywnego Mikulášek-Viceníková poświęcona życiu aktora, grze oraz udawaniu. To teatr jako temat sam w sobie.
Trzy siostry
23. Konfrontacje Teatralne: Trzy siostry” to przedstawienie o przemocy upychania dzisiejszego życia w anachroniczne formy.
Pod presją
23. Konfrontacje Teatralne: Celem „Pod presją” jest zrealizowanie filmu w teatrze na oczach widza.
Wujaszek Wania
XXIII Konfrontacje Teatralne: „Wujaszek Wania” bez skreśleń. Niezwykły spektakl Ivana Wyrypajewa otworzy 23. edycję festiwalu.

Akceptuje postanowienia regulaminu.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl