Poławiacze Pereł Improv Teatr / Kuba Szwed: Czerwona Strefa Impro [ONLINE]

20:00 – 2021-04-16 – Online – wstęp wolny

Poławiacze Pereł zagrają improwizację z Kubą Szwedem!

W Czerwonej Strefie Impro z Poławiaczami Pereł wystąpi Jakub Szwed! Zachowajcie na ten wieczór jakieś pyszności ze świąt i szykujcie sugestie do których zagrają.

Spektakle Poławiaczy są każdorazowo eksperymentem, są wyzwaniem, są skokiem na „głęboką wodę”. Przed ich rozpoczęciem nikt (nawet aktorzy) nie wie, co się wydarzy, jakie tematy zostaną poruszone, jakie historie opowiedziane i jakie tajemnice ujawnione? Scena i widownia powołują do życia bohaterów, bohaterowie mierzą się z problemami, rozwiązują je lub są nimi przygniatani. Wytwarza się energia, która spaja aktorów, łączy przestrzeń iluzji teatru z przestrzenią życia. Poławiacze Pereł otwarci są nie tylko na nowe światy swoich opowieści, często podczas spektakli pojawiają się pomysły nowych form gry aktorskiej, które natychmiast są włączane do występu.

Jakub Szwed – artysta, pedagog, menedżer i reżyser tworzący w nurcie cyrku współczesnego. Współzałożyciel i członek zarządu Fundacji Sztukmistrze (od 2010), dyrektor artystyczny Variete Fundacji Sztukmistrze (od 2013) oraz festiwalu Inwazja Sztukmistrzów (od 2017), członek zespołu organizacyjnego i reżyser gali finałowe Wschodnioeuropejskiego Festiwalu Cyrku Współczesnego CYRKULACJE (od 2013). Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2020) oraz Prezydenta Miasta Lublin (2014 i 2020).
Jest twórcą i wykonawcą wielu spektakli cyrku współczesnego, m.in. Gradient (2019), FIRE PARTY! (2019), Classic Meets Circus (2019), Jemioła&Szwed (2018), Szafa Show (2014) oraz laureatem programu Teatr Polska Instytutu Teatralnego ze spektaklem Spektrum (2018).
Na polu animacji kultury wielokrotnie wyróżniany i nagradzany za wkład w rozwój kultury i sztuk cyrku współczesnego m.in. nagrodą prezydenta Miasta Lublin za upowszechnianie kultury dla Fundacji Sztukmistrze (2018).
Certyfikowany pedagog cyrku niemieckiego stowarzyszenia pedagogów cyrku B.A.G. (2017), trener Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży (od 2009), trener i pedagog w zespole Jugendbildungsstätte Kurt Löwenstein (od 2010), zdobył przygotowanie pedagogiczne podczas studiów na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lubline (2011).
Ponadto autor i prowadzący podcastu „Cyrk na poważnie” oraz „konsultant do spraw artystycznych” na zlecenie.

Poławiacze Pereł Improv Teatr / Kuba Szwed – online

skład grupy: Przemysław Buksiński, Michał Łysiak, Łukasz Szampanek Szymanek, Mirek Urban, Marcin Wąsowski

 

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
czynna w marcu we wtorki i czwartki w godzinach 16:00-18:00
oraz przed każdym biletowanym wydarzeniem
tel. 81 466 61 40
W pozostałych dniach prosimy o kontakt mailowy (kasa@ck.lublin.pl).

Każdy uczestnik wydarzenia zobowiązany jest do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia.
Oświadczenie należy dostarczyć do CK bezpośrednio przed wydarzeniem lub wypełnić na miejscu.
Pobierz oświadczenie

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych:
Zobacz Klauzulę

Regulamin udziału w wydarzeniach organizowanych przez Centrum Kultury w Lublinie
Zobacz regulamin
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:

Zobacz również

Poławiacze Pereł Improv Teatr / Kuba Szwed: Czerwona Strefa Impro [ONLINE]
20:00 wstęp wolny Przestrzenie SztukiTeatr

FreshMail.pl