Przestrzenie Sztuki

Przestrzenie Teatru

18:00 - 27.06.2021 - Centrum Kultury, Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim - wstęp wolny - więcej
Przestrzenie Sztuki

18:00 - 27.06.2021 - wstęp wolny - więcej

Zapraszamy mieszkańców Lublina na wyjątkowe święto teatru – bez barier i biletów, w którym udział wezmą niemal wszystkie lubelskie teatry instytucjonalne, wiele grup niezależnych, teatry zawodowe i amatorskie.

Święto teatru rozpoczniemy od prezentacji spektaklu Teatru Czytelni Dramatu „Ony”, który zdobył główną nagrodę 21. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Teatr Muzyczny pokaże „WinyLOVE Story (Muzyczne hity z czasów wielkiej płyty)”, czyli widowisko muzyczne osadzone w czasach big-beatu, potańcówek i miłości do muzyki. Wyjątkowo kojące dźwięki zabrzmią też podczas „Szukaj w snach”  Teatru Starego w Lublinie, gdzie Natalia Kukulska wraz z Markiem Napiórkowskim zagrają szereg kołysanek. W Muszli Koncertowej zobaczymy „Antygonę w Nowym Jorku” zrealizowaną przez zespół Teatru im. Juliusza Osterwy. W programie znalazła się także sztuka studenckiego Teatru ImperialnegoAlina po drugiej stronie granicy”, która nawiązuje do tekstu Lewisa Carrolla „Alicja w Krainie Czarów” oraz obrazu współczesnej Ukrainy oraz Polski. Przed nami także dwie produkcje Sceny InVitro: pierwszy odcinek serialu teatralnego „Gliny z innej gliny” oraz „Tata ma kota (Poczytaj mi tato)”. Różnorodne formy ruchu zobaczymy podczas spektaklu przygotowanego przez Fundację Sztukmistrze. Z kolei w Sali Czarnej swój monodram „Niepamięć” oparty na dramacie Szymona Bogacza zaprezentuje Kacper Kubiec.

• [Zdjęcie ze spektaklu. Przedstawia aktorkę i aktora grających bezdomnych. Siedzą na ławce przykryci kocem. Obok nich leżą śmieci i stoi wózek dziecięcy wypełniony również śmierciami]
  • [Zdjęcie przedstawia kuglarzy żonglujących kulami na scenie. Siedzą na krzesłach, patrzą w kierunku kul

PROGRAM:

Wirydarz Centrum Kultury

17.06 / czwartek / godz. 20.00Teatr Czytelni Dramatu – Ony
18.06 / piątek / godz. 20.00Teatr Czytelni Dramatu – Ony
24.06 / czwartek / godz. 20.00Teatr Imperialny – Alina po drugiej stronie granicy
26.06 / sobota / godz. 17.00Teatr Seniora – Kabaret Starszych Pań i Panów – ODWOŁANE
27.06 / niedziela / godz. 14.00Teatr Sztuczka – LataMy – ODWOŁANE

Plac Litewski
19-20.06 / sobota-niedziela / godz. 15.00-19.00 – Łódka Teatralna

Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim
18.06 / piątek / godz. 20.00Teatr Muzyczny – WinyLOVE Story
19.06 / sobota / godz. 19.00Teatr im. H.Ch. Andersena – Zwierzęta Doktora Dolittle
20.06 / niedziela / godz. 20.30Teatr im. J. Osterwy – Antygona w nowym Jorku
21.06 / poniedziałek / godz. 20.30Scena InVitro – Tata ma kota
22.06 / wtorek / godz. 20.30Scena InVitro – Gliny z innej gliny, cz. 1
23.06 / środa / godz. 19.00Teatr Stary w Lublinie – Szukaj w snach – Natalia Kukulska / Marek Napiórkowski
24.06 / czwartek / godz. 21.00Fundacja Szukmistrze – Gradient

Sala Czarna Centrum Kultury
26.06 / sobota / godz. 18.00, 20.00Kacper Kubiec – Niepamięć
27.06 / niedziela / godz. 18.00Kacper Kubiec – Niepamięć

DLA DZIECI

Nie zabraknie też spektakli przygotowanych z myślą o najmłodszych widzach. W Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego zobaczymy produkcję Teatru im. H.Ch. Andersena Zwierzęta Doktora Dolittle”, gdzie aż roi się od wpadających w ucho melodii, które prowadzą nas przez lądy i morza.

• Aktorzy w kostiumach. Są w trakcie przedstawienia. Jeden z nich ma na głowie żółty kasy z przyczepionymi do niego i sterczącymi czarnymi rękawicami.

IDZIEMY Z WIKTORIĄ

Podczas wydarzeń w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego zbierane będą pieniądze dla Wiktorii, dla której zorganizowaliśmy zbiórkę publiczną (Nr zbiórki: 2021/989/KS). Z Wiktorią, która walczy każdego dnia, idziemy już od 7 lat. W 2017 roku walczyliśmy wspólnie z Państwem, zbierając pieniądze na operację jej serduszka w Niemczech. Udało się. Tym razem Wiktoria potrzebuje operacji nóżek, dzięki której zrobi pierwszy krok i zacznie chodzić. Koszt operacji to 400 tys. złotych. Wolontariusze z identyfikatorami będą zbierać pieniądze do puszek oznaczonych emblematem zbiórki organizowanej przez Centrum Kultury.

Zbiórka na leczenie Wiktorii prowadzona jest także za pośrednictwem siepomaga.pl

Wiktoria, Ania i Arek to nasza cekowska rodzina. Idziemy razem z nimi. Idziemy z Wiktorią!

Covid-19

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych:
Zobacz Klauzulę

Regulamin udziału w wydarzeniach organizowanych przez Centrum Kultury w Lublinie
Zobacz regulamin

Centrum Kultury, Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim