13. Festiwal Filmów i Form Jednominutowych – lubelska replika

18:00 – 2018-12-12 – Kino CK – wstęp wolny

Małe formy na wielkim ekranie! Zapraszamy na prezentację najlepszych jednominutowych filmów.

11 października 2018 w Gdańsku odbyła się gala wręczenia nagród oraz pokaz nagrodzonych prac. Do konkursu zgłoszono 112 jednominutowych filmów. Jury w składzie Piotr Domalewski, Sebastian Jakub Konefał, Łukasz Stelmach tym razem przyznało nagrody w czterech kategoriach. W związku z obchodzoną w tym roku setną rocznicą odzyskania niepodległości do trzech podstawowych kategorii: Forma, Fabuła i Mini-dokument, doszła kolejna – Niepodległość.

Zobacz pełny program pokazu

Festiwal Filmów Jednominutowych jest polską edycją festiwalu „The One Minutes”, koordynowanego przez TOM Foundation w Amsterdamie (międzynarodowy ruch jednominutowych filmów). Festiwal promuje film jako jedną z form artystycznej ekspresji, kształtuje nową przestrzeń do eksperymentowania z formą i obrazem w ujęciu filmu krótkometrażowego trwającego dokładnie 1 minutę. Skierowany jest do młodych twórców, osób profesjonalnie zajmujących się filmem, a przede wszystkim artystów poszukujących sposobu na zaprezentowanie swojej twórczości. Do tej pory pokazy zeszłorocznych edycji festiwalu dotarły do ponad 40 miast całej Polski. Poza granicami kraju jednominutówki zaprezentowane zostały na przeglądach m.in. w Czechach, Chorwacji, Słowacji, Niemczech, Holandii, Belgii, Chinach. Prace polskich autorów – w ramach międzynarodowej wystawy przygotowanej przez The One Minutes Foundation – pojawiły się m.in. we Włoszech, Hiszpanii, Holandii.

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Kinoteatr Projekt
tel.: 81 466 61 21
e-mail: kinoteatrprojekt@o2.pl

Zobacz również

Zapoznałem się z regulaminem

Zapraszamy na premierowy pokaz krótkometrażowego filmu w reżyserii Michała Ozimka.

American Honey

Benshi: spotkania kinomanów, którzy cenią sobie możliwość rozmowy o filmie.

Kobieta idzie na wojnę

Kinobanda to wywrotowe kino kultowe, filmy dzikie i z charakterem.

Królowa Kier

„Królowa Kier” to doskonałe połączenie kina psychologicznego z erotycznym dramatem, stworzone przez niezwykle utalentowane kobiece trio: reżyserkę May el-Toukhy, scenarzystkę Maren Louise Käehne i wybitną duńską aktorkę Trine Dyrholm.
13. Festiwal Filmów i Form Jednominutowych – lubelska replika
18:00 wstęp wolny Film

FreshMail.pl