Teatr Czytelni Dramatu / Teatr im. H.Ch. Andersena

Bajki Wilde – o Jaskółce, Księciu, Olbrzymie i niesamowitych Rakietach

17:00 – 2020-02-08 – Sala Widowiskowa – 20/30 zł

Przed nami ponad 100 wydarzeń teatralnych! Karnawał Teatralny w Centrum Kultury w Lublinie trwa! Karnawał Teatralny Centrum Kultury w Lublinie trwa! Szczegółowy program znajdziecie TUTAJ.

Po raz pierwszy na scenie CK zobaczymy adaptację Daniela Adamczyka – szkatułkową kompilację wybranych bajek Wilde’a i jednocześnie pierwszą w Polsce próbę ujęcia kilku utworów pisarza w jednym spektaklu.

Artyści przenoszą akcję opowieści daleko w przyszłość, odkrywając ich ponadczasowość i podkreślając niezniszczalny charakter prawd ludzkiej natury. W spektaklu wykorzystującym kilka form wypowiedzi (teatr lalkowy, aktora, przedmiotu czy teatr cieni), podążymy w podróż za niesforną Jaskółką o dobrym sercu, poznamy historię pewnego Olbrzyma Ludojada i Samoluba, a przy okazji wylecimy w powietrze razem z Plejadą Kolorowych Rakiet. Osią spajającą baśnie jest grupa przyjaciół, narratorów, przybyłych do nas z tajemniczego miejsca, o którym wiemy jedno – jest ono dzikie.

Bajki Oscara Wilde’a nie są tak znane, jak inne dzieła irlandzkiego pisarza, jednak wywierają duże wrażenie na każdym, kto się z nimi zetknie. Są to wzruszające utwory pisane oryginalnym językiem o uniwersalnych wartościach jak przyjaźń, miłość i poświęcenie, a także o ludzkiej niesprawiedliwości, chciwości – czyli innymi słowy o świecie, w którym na każdą szlachetność przypada jakaś szpetność. W tym odwiecznym konflikcie tkwi prawda i siła, a wraz z nimi – morał.
Wilde wyraźnie koresponduje z Ch. H. Andersenem, przetwarzając niektóre kanoniczne motywy jego utworów. Oddaje wręcz hołd baśni o dziewczynce z zapałkami, tym samym tworząc podstawowy temat swych historii – staje w obronie biednych i słabszych. Jednak w przeciwieństwie do duńskiego pisarza wypełnia swoje opowieści satyrą i paradoksem, styl jego można dziś określić realizmem magicznym. Wyraźnie pobrzmiewają w nim, charakterystyczne dla autora krasomówcy, elegancja i finezja.

Spektakl kierowany do widzów dorosłych oraz dzieci od 8. roku życia

Spektakl powstał w koprodukcji z Teatrem im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie
Partnerami wydarzenia jest Fundacja Kultury Irlandzkiej z siedzibą w Poznaniu oraz Bilety 24

Bilety:
bilety grupowe (min. 10 osób) – 15 zł
dwójka rodziców z dwójką dzieci – 20 zł

Patroni medialni:
Kurier Lubelski, Polskie Radio Lublin, TVP 3 Lublin, Dziennik Wschodni, Radio Freee, Akademickie Radio Centrum, portal lubelski.pl, portal nocowanie.pl, Portal czasdzieci.pl

reżyseria i adaptacja: Daniel Adamczyk; scenografia i kostiumy: Iwona Bandzarewicz; obsada: Piotr Bublewicz, Gabriela Jaskuła, Kacper Kubiec, Kinga Matusiak, Adam Organista, Mirella Rogoza – Biel, Natalia Sacharczuk, Bartosz Siwek, Katarzyna Staniewska, Łukasz Staniewski; muzyka: Szczepan Pospieszalski; wizualizacje: Tomasz Gawroński; choreografia: Beata Mysiak; koordynator: Anita Struk, Edmund Kuryluk; czas trwania: 120 min. z przerwą

— dla całej rodziny — adaptacja — bajki z morałem — teatr lalkowy — teatr cieni

Ceny biletów
20/30 zł
Kasa Czynna:
w dniach 1 lipca-31 sierpnia
czynna od poniedziałku do czwartku
w godzinach 12:00-17:00
oraz godzinę przed wydarzeniem biletowanym

Każdy uczestnik wydarzenia zobowiązany jest do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia.
Oświadczenie należy dostarczyć do CK bezpośrednio przed wydarzeniem lub wypełnić na miejscu.
Pobierz oświadczenie

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych:
Zobacz Klauzulę
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Czytelnia Dramatu
tel.: 81 466 61 62
e-mail: czytelnia.dramatu@gmail.com

Zobacz również

Bajki Wilde – o Jaskółce, Księciu, Olbrzymie i niesamowitych Rakietach
17:00 20/30 zł Karnawał TeatralnyTeatr

FreshMail.pl