Festiwal Globtroterów "Dookoła Świata"

Brazylia: Życie dzięki kawie – spotkanie z Marcinem Rzońcą

16:00 – 2019-03-02 – Sala Widowiskowa – 5 zł

Brazylia to największy na świecie eksporter kawy. Ziarna z tego zakątka świata napędzają codziennie do działania miliardy ludzi w każdym zakątku globu. Co jest w nich tak pasjonującego?
Dlaczego za kilogram surowej kawy można zapłacić nieco ponad dolara, ale można nawet kilkaset? Marcin Rzońca sprawdził to osobiście w październiku 2018 roku, na zawodach Cup of Excellence, podczas których wybierana jest najlepsza kawa w danym sezonie. A co to znaczy najlepsza? Czy stoi za nią malutki rolnik czy wielki producent? Z pewnością, niezależnie od tego, czy jest najlepsza bądź nie, kawa w Brazylii determinuje życie milionów mieszkańców tego kraju.

Marcin Rzońca – operator, fotograf, bloger. Od lat zafascynowany smakiem i zapachem najpopularniejszego napoju na świecie – kawy. Jej oblicza mienią się od klasycznych, czekoladowych i orzechowych oczu po obłędne szaty z czarnej porzeczki, mango czy dżemu z malin. Ta różnorodność motywuje go do ciągłego odkrywania nowych odmian z różnych zakątków świata.

Ceny biletów
5 zł
Kasa Czynna:
w okresie wakacyjnym:
wt-pt: 14:00-19:00
oraz na godzinę przed każdym wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Edukacja Kulturalna
tel. 81 466 61 51
e-mail: edukacja@ck.lublin.pl

Zobacz również

Brazylia: Życie dzięki kawie – spotkanie z Marcinem Rzońcą
16:00 5 zł FestiwalSpotkanie

FreshMail.pl