neTTheatre / Teatr Maska w Rzeszowie

#chybanieja

19:00 – 2020-01-24 – Sala Widowiskowa – 20/30 zł

Przed nami ponad 100 dni, w trakcie których zaprezentujemy ponad 100 wydarzeń teatralnych! Karnawał Teatralny Centrum Kultury w Lublinie trwa! Szczegółowy program znajdziecie TUTAJ.

Spektakl obciążony ładunkiem stereotypów, pokazujący równocześnie wiele aspektów człowieczeństwa.

Artur Pałyga i Paweł Passini chcą spojrzeć na postać Judasza z wielu stron. Punktem wyjścia dla pracy twórców były różne warianty opowieści biblijnej. W publicznej pamięci została relacja ewangelisty Mateusza, który pisał, że Judasz zwrócił srebrniki kapłanom, po czym się powiesił. Piotr w Dziejach Apostolskich pisze, że Judasz żadnych pieniędzy nie zwracał, kupił za nie ziemię i zginął w wypadku. Z kolei jeden z ojców Kościoła, Papiasz, twierdzi, że Judasz roztył się tak bardzo, iż nie mógł przejść tam, gdzie wóz swobodnie przejeżdżał.

Skąd te różne wersje? Dlaczego wyparliśmy inne świadectwa? Jak wyglądała rzeczywistość? Jak mogła wyglądać? – zastanawiają się twórcy. W ich spektaklu historia Judasza przewija się jak srebrna nić pośród współczesnych sytuacji zdrady.

— aktualny — alternatywna historia — wiara — Kościół Katolicki — zdrada

scenariusz: Artur Pałyga; reżyseria: Paweł Passini; muzyka: Paweł Passini, Daniel Moński; kostiumy: El Bruzda; scenografia: Marta Ożóg, Daniel Moński; obsada: Jadwiga Domka, Malwina Kajetańczyk,Ewa Mrówczyńska, Maciej Owczarek, Beata Passini, Jarosław Tomica, Anna Zachciał; premiera: 9.03.2019 r. (Festiwal Nowe Epifanie w Warszawie)

Pokazy zostały zorganizowane we współpracy Centrum Myśli Jana Pawła II, Teatru Maska w Rzeszowie oraz Centrum Kultury w Lublinie

Ceny biletów
20/30 zł
Kasa Czynna:
w dniach 1 lipca-31 sierpnia
czynna od poniedziałku do czwartku
w godzinach 12:00-17:00
oraz godzinę przed wydarzeniem biletowanym

Każdy uczestnik wydarzenia zobowiązany jest do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia.
Oświadczenie należy dostarczyć do CK bezpośrednio przed wydarzeniem lub wypełnić na miejscu.
Pobierz oświadczenie

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych:
Zobacz Klauzulę
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
neTTheatre
tel: 81 466 61 28
e-mail: nettheatre@gmail.com

Zobacz również

Karnawał Teatralny

#chybanieja
19:00 20/30 zł Karnawał TeatralnyTeatr

FreshMail.pl