Dźwięki Słów

Dagadana: List do Ciebie

21:30 – 2018-06-15 – Wirydarz – wstęp wolny

Podczas koncertu zespół zaprezentuje materiał z albumu „List do ciebie” . Płyta urzeka pięknem słów poety i muzyką, która stopiła się z nimi w idealny sposób.

W 2014 r. zespół postanowił odkryć zapomnianą poezję polską i nagrał płytę z lirykami Janusza Różewicza (brata Tadeusza i Stanisława). Utwory w elektroniczno-jazzowo-folkowo-soulowych brzmieniach zostają w pamięci na długo.
Dagadana od 2008r. znakomicie łączy elementy polskiej i ukraińskiej kultury za pomocą jazzu, elektroniki i world music. W grudniu 2008 roku zespół wydał EP „Wygadana” z pięcioma utworami. Na debiutancki album „Maleńka” trzeba było czekać do 2010 roku. Płyta została doceniona przez wielu recenzentów i otrzymała nagrodę Fryderyk w kategorii Album Roku Folk/Muzyka Świata. W 2011 roku zespół wydał drugi krążek „Dlaczego nie” który doczekał się nominacji do nagrody Fryderyk 2012 (Album Roku Folk/Muzyka Świata) oraz został doceniony w Wielkiej Brytanii.

Artyści czerpią inspiracje z różnych źródeł: wśród swoich bliskich, podczas warsztatów muzyki etnicznej, w książkach. Od samego początku ich filozofią było spotykanie, dzielenie się muzyką i sztuką z artystami różnych zakątków globu. Strają się także pełnić funkcję ambasadorów polskiej i ukraińskiej kultury, co skutkuje nagraniami i koncertami z muzykami z całego świata. Jedno z tych spotkań doprowadziło do nagrania najnowszego albumu – „Meridian 68”.

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Lubelski Salon Artystyczny
tel: 81 466 61 08
e-mail: irenabeata.m@ck.lublin.pl

Zobacz również

Dagadana: List do Ciebie
21:30 wstęp wolny FestiwalMuzykaTeatr

FreshMail.pl