- neTTheatre -

Dziady. Twierdza Brześć – zapis wideo spektaklu

18:00 – 2020-09-17 – plac Litewski – wstęp wolny

Przed nami kilkanaście spektakli w centrum Lublina w ramach weekendu Przestrzenie Sztuki – Teatr! Szczegółowy program teatralnego weekendu znajdziecie TUTAJ.

„Dziady” Adama Mickiewicza to część wspólnej polsko-białoruskiej historii, w której tożsamość nie jest tym, co dane, ale tym, co konstruujemy.

Spektakl „Dziady. Twierdza Brześć” był realizowany przez zespół netTheatre pod wodzą reżysera Pawła Passiniego z aktorami Brzeskiego Akademickiego Teatru Dramy. Gdy Brzeski Teatr zaprosił polskiego reżysera do współpracy, poproszono by realizacja była oparta na polskiej klasyce. Passini zaproponował „Dziady” Adama Mickiewicza. W odpowiedzi usłyszał, że to nie polska, lecz białoruska klasyka. W tym momencie stało się jasne, że udało się dotknąć ważnego punktu naszego wspólnego dziedzictwa, a wszystko co do tej pory w Polsce budowaliśmy wokół dramatu Mickiewicza, to jak go interpretowaliśmy, będzie trzeba zweryfikować, w nowym dla „Dziadów” kontekście. Nowym – gdyż jak się okazało, „Dziady”, choć klasyka, nie są szeroko znane w Białorusi, a niektóre ich części jeszcze nigdy nie były tu wystawiane.

„Dziady” Adama Mickiewicza to część wspólnej polsko-białoruskiej historii, w której tożsamość nie jest tym, co dane, ale tym, co konstruujemy. Gdzie naród jest złożonym organizmem, którego poszczególne części tworzą siatkę napięć, decydującą o tym, kim jesteśmy.

reżyseria i muzyka: Paweł Passini; dramaturg: Patrycja Dołowy; scenografia i kostiumy: Elena Lola Loli; wizualizacje: Maria Porzyc; tłumaczenie: Serge Minskevich, Siergiej Kawalou; asystent Reżysera: Grzegosz Grecas; koorynator: Marina Dashuk

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
czynna w maju we wtorki i czwartki w godzinach 16:00-18:00
oraz godzinę przed każdym biletowanym wydarzeniem
tel. 81 466 61 40
W pozostałych dniach prosimy o kontakt mailowy (kasa@ck.lublin.pl).

Każdy uczestnik wydarzenia zobowiązany jest do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia.
Oświadczenie należy dostarczyć do CK bezpośrednio przed wydarzeniem lub wypełnić na miejscu.
Pobierz oświadczenie

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych:
Zobacz Klauzulę

Regulamin udziału w wydarzeniach organizowanych przez Centrum Kultury w Lublinie
Zobacz regulamin
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
neTTheatre
tel: 81 466 61 28
e-mail: nettheatre@gmail.com

Zobacz również

Dziady. Twierdza Brześć – zapis wideo spektaklu
18:00 wstęp wolny Przestrzenie SztukiTeatr

FreshMail.pl