Teatr im. H.Ch. Andersena

Dziób w dziób

15:00 – 2020-09-20 – plac Litewski – wstęp wolny

Przed nami kilkanaście spektakli w centrum Lublina w ramach weekendu Przestrzenie Sztuki – Teatr! Szczegółowy program teatralnego weekendu znajdziecie TUTAJ.

Historia porusza bardzo aktualne tematy budowania poczucia wspólnoty, miejsca dla inności w grupie i konfliktu wartości.

Opowieść toczy się wokół przygód Bandy honorowych gołębi, które walczą z podwórkową kotką Dolores, podejrzewając ją o zjedzenie ich towarzysza Janusza. Plany krzyżuje im pojawienie się wróbla Przemka, który bardzo chciałby dołączyć do Bandy i stać się jednym z gołębi. Jednak czy wróbel może kiedykolwiek zostać gołębiem?

Historia porusza bardzo aktualne tematy budowania poczucia wspólnoty, miejsca dla inności w grupie i konfliktu wartości. Wciągająca akcja i komediowy nastrój utworu sprawiają, że jest on przeznaczony dla widzów w różnym wieku.

Za inscenizację dramatu odpowiedzialna jest reżyserka Elżbieta Depta, mająca doświadczenie w pracy w teatrach dramatycznych w Warszawie, Bydgoszczy, Gnieźnie i Kielcach, laureatka Nagrody Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Za oprawę scenograficzną i wykonanie lalek jest odpowiedzialne młode małżeństwo-tandem artystyczny – Agata Andrusyszyn-Chwastek scenografka nagrodzona główną nagrodą na Festiwalu Nowej Scenografii 2016 oraz Patryk Chwastek artysta malarz, którego prace prezentowane były w galeriach w Polsce i za granicą. Ich pomysł na scenografię polega na stworzeniu jej z rzeczy z recyklingu, zebranych na potrzeby spektaklu.

Na podstawie dramatu Maliny Prześlugi
reżyseria: Elżbieta Depta; scenografia: Agata Andrusyszyn-Chwastek; projekty lalek: Patryk Chwastek; muzyka: Łukasz Maciej Szymborski; obsada: Piotr Bublewicz, Bożena Dragun, Jacek Dragun, Roma Drozdówna, Kacper Kubiec, Bartosz Siwek, Katarzyna Staniewska, Maria Wąsiel; czas trwania: 90 min

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
otwarta od 19 stycznia 2021
we wtorki i czwartki w godzinach 16:00-18:00
tel. 81 466 61 40
W pozostałych dniach prosimy o kontakt mailowy (kasa@ck.lublin.pl).

Każdy uczestnik wydarzenia zobowiązany jest do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia.
Oświadczenie należy dostarczyć do CK bezpośrednio przed wydarzeniem lub wypełnić na miejscu.
Pobierz oświadczenie

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych:
Zobacz Klauzulę
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
dla widzów od 5. roku życia

Zobacz również

Dziób w dziób

FreshMail.pl