Teatr Panopticum

Gdzie jest Gwen

18:00 – 2020-02-01 – Sala Widowiskowa – 10 zł

Spektakl opowiada o współczesnej rodzinie oglądanej oczami 15-letniej dziewczyny. Tytułowa Gwen to niezrozumiana przez rodziców i odrzucona przez rodzeństwo, utalentowana nastolatka w okresie dorastania. Za sprawą jej buntu wychodzą na jaw rodzinne problemy, a przedstawiona historia daje pretekst do rozważań o kondycji dzisiejszej instytucji rodziny.

scenariusz: Mieczysław Wojtas i zespół; reżyseria: Paulina Iwan i Emil Janczak pod kierunkiem Mieczysława Wojtasa; muzyka/przygotowanie wokalne: Piotr Tesarowicz; obsada: Anna Futa, Paulina Iwan, Emil Janczak, Lena Jungowska, Anna Szymczak, Grzegorz Popiołek, Michał Niczyporuk, Jakub Wójcik

Teatr Panopticum Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie – swoją działalność artystyczną i edukacyjną prowadzi już od 34 lat, w ciągu których setki młodych pasjonatów zdobywało swoje pierwsze teatralne doświadczenia i warsztat aktorski. Bardzo wielu z nich zostało znanymi aktorami, reżyserami i krytykami teatralnymi, współpracują z polskimi i zagranicznymi teatrami, filmem, radiem oraz telewizją. Teatr jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych nagród zdobywanych na prestiżowych konkursach i festiwalach. Powstało o nim kilka telewizyjnych reportaży i filmów dokumentalnych. Dwa nagrodzone Złotą Maską spektakle zostały zarejestrowane oraz emitowane przez TVP 1. Teatr odbył też wiele podróży artystycznych po Europie, a w listopadzie 2018 r. uczestniczył w XX Internacional „Chopin & Friends” Festival w Nowym Jorku, na zaproszenie New York Dance & Arts Innovations , gdzie z dużym sukcesem zaprezentował spektakl „Zwycięstwo Kobiet”. Założycielem Teatru Panopticum jest Mieczysław Wojtas, który kieruje nim od początku do chwili obecnej. Od 10 lat z teatrem współpracuje Piotr Tesarowicz, twórca muzyki i aranżacji wokalnych do niemal wszystkich spektakli teatralnych Panopticum.

— dla młodzieży — dorastanie — konflikt pokoleń — bunt — rodzina

Ceny biletów
10 zł
Kasa Czynna:
w dniach 1 lipca-31 sierpnia
czynna od poniedziałku do czwartku
w godzinach 12:00-17:00
oraz godzinę przed wydarzeniem biletowanym

Każdy uczestnik wydarzenia zobowiązany jest do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia.
Oświadczenie należy dostarczyć do CK bezpośrednio przed wydarzeniem lub wypełnić na miejscu.
Pobierz oświadczenie

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych:
Zobacz Klauzulę
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:

Zobacz również

Gdzie jest Gwen

FreshMail.pl