Scena InVitro

Gliny z innej gliny [ODWOŁANE]

17:00 – 2020-03-25 – Sala Widowiskowa – 20/30 zł

Ponad 100 dni, w trakcie których zaprezentujemy ponad 100 wydarzeń teatralnych, trwa Karnawał Teatralny Centrum Kultury w Lublinie! Szczegółowy program wydarzeń na styczeń znajdziecie TUTAJ.

Serial teatralny to odcinkowe spektakle na podstawie książki Marcina Wrońskiego pt. „Gliny z innej gliny”.

To ostatnia powieść zamykająca cykl przygód komisarza Maciejewskiego, do pracy nad którą Wroński zaprosił znanych w Polsce pisarzy, niekoniecznie kojarzonych z gatunkiem kryminalnym. Własną wersję perypetii Maciejewskiego stworzyli w tym tomie: Andrzej Pilipiuk, Ryszard Ćwirlej, Robert Ostaszewski, a także sam Wroński.

W ramach serialu zobaczymy 4 odcinki sagi o słynnym komisarzu i będą to historie niezależne od siebie i rozgrywające się w różnym czasie i miejscu. Elementem łączącym będzie osoba Maciejewskiego kreowana przez Przemysława Sadowskiego. W pozostałe postacie wcielą się aktorzy lubelskich scen oraz zaproszeni specjalnie: Tamara Arciuch, Matylda Damięcka, Jan Nowicki, Bartłomiej Kasprzykowski, Bartosz Opania, Rafał Mohr, Mirosław Zbrojewicz i inni, z którymi reżyser Łukasz Witt-Michałowski już w przeszłości pracował.

Kryminał w teatrze jest dzisiaj praktycznie nieobecny. Zdarzają się pojedyncze adaptacje prozy tego gatunku takie jak: „Mock” na podstawie powieści Artura Krajewskiego we wrocławskim Capitolu czy „Pogrom w przyszły wtorek” Marcina Wrońskiego na Zamku Lubelskim. Od czasów telewizyjnej poniedziałkowej „Kobry” w Teatrze telewizji, ten gatunek zniknął z teatru zupełnie, a obecnie w literaturze przeżywa ponowny renesans.

Twórcy serialu pragną przywrócić rangę kryminału jako gatunku na tyle pojemnego, że mieszczącego w sobie praktycznie nieskończoną ilość rodzajów i prądów literackich.
Wystarczy wspomnieć Dostojewskiego, Edgara Allena Poe, czy Szekspira,
by rzec, iż każdy rodzaj literackiego plotu jest historią kryminalną. Obecnie królujące na serwisach streamingowych tytuły seriali cieszących się większą popularnością niż filmy fabularne to przede wszystkim kryminały.

Już tego lata wszystkie cztery inscenizacje zostaną zaprezentowane wspólnie, podczas czteroczęściowego spektaklu plenerowego.

Projekt jest współrealizowany przez Fundację InVitro, Towarzystwo Edukacji Kulturalnej w Lublinie i Centrum Kultury w Lublinie

reżyseria: Łukasz Witt-Michałowski; adaptacja: Robert Ostaszewski, Łukasz Witt-Michałowski; obsada: Anna-Maria Sieklucka, Matylda Damięcka, Przemysław Sadowski, Jarosław Tomica, Michał Zgiet, Adam Organista; muzycy: Max Kowalski, Tomasz Kraśkiewicz, Tomasz Deutryk; ruch sceniczny: Wojciech Kaproń; scenografia: Kamil Filipowski; kostiumy: Beata Wójcik

Ceny biletów
20/30 zł
Kasa Czynna:
w dniach 1 lipca-31 sierpnia
czynna od poniedziałku do czwartku
w godzinach 12:00-17:00
oraz godzinę przed wydarzeniem biletowanym

Każdy uczestnik wydarzenia zobowiązany jest do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia.
Oświadczenie należy dostarczyć do CK bezpośrednio przed wydarzeniem lub wypełnić na miejscu.
Pobierz oświadczenie

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych:
Zobacz Klauzulę
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
tel: 81 466 61 24
e-mail: scenainvitro@gmail.com

Zobacz również

Karnawał Teatralny

Gliny z innej gliny [ODWOŁANE]
17:00 20/30 zł Karnawał TeatralnyTeatr

FreshMail.pl