Centralny Plac Zabaw

Jazzpospolita

20:00 – 2020-08-14 – Wirydarz – 30 zł

W lata dwudzieste Jazzpospolita wkracza w nowym składzie i z nową płytą.

Jeśli chcemy, by wszystko pozostało tak, jak jest, wszystko się musi zmienić – cytat z powieści Gepard włoskiego klasyka Giuseppe Tomasiego di Lampedusy celnie opisuje Jazzpospolitą, tu i teraz, w 2020 roku. W lata 20. zespół wchodzi w nowym składzie, z nowym albumem, ale z tą samą ideą, która przyświecała mu od założenia w 2008 r.: grania jazzu w niejazzowy sposób. A właściwie kolektywnego tworzenia muzyki garściami czerpiącej z jazzu, ale nim nie będącej. To podejście wybrzmiewa na najnowszym albumie Jazzpospolitej „Przypływ”, która ukazała się 14 lutego. Kompozycje na tej płycie są odmienne od wcześniejszych nagrań zespołu, co zrozumiałe, zważywszy na obecność nowych muzyków.

Zmiany w składzie podziałały ożywczo. Mamy znowu ogromną radość ze wspólnego grania i tworzenia muzyki. Zawsze graliśmy pomiędzy gatunkami. Część z nas ciąży ku jazzowi, ktoś ku post-rockowi, jeszcze inny ciągnie w stronę muzyki współczesnej. Równowaga i harmonia są jednak zachowane

Stefan Nowakowski, założyciel zespołu

Symbolika płynącej wody dobrze pasuje do obecnej sytuacji Jazzpospolitej: przez ostatni czas zespół przechodził przez fazę odpływu, teraz wraca z falą i energią. Przypływ jest płytą bardziej jednolitą od poprzednich albumów i raczej od nich spokojniejszą, choć jednocześnie muzycy zapowiadają „rozimprowizowanie” materiału na koncertach. Motywem przewodnim płyty są nawiązania do natury, co znajduje odzwierciedlenie w tytułach utworów: „Biały las”, „Rezerwat” czy „Przedwiośnie”. Sam przypływ kojarzy się też z perspektywą i refleksją, zmieniającym się spojrzeniem na te same miejsca i zdarzenia, kompozycje i dźwięki – jak przystało na jednak kilkunastoletni zespół.
jazzpospolita.com

Stefan Nowakowski – bas
Łukasz Borowicki – gitara
Karol Domański – perkusja
Jacek Kita – instrumenty klawiszowe

Ceny biletów
30 zł
Kasa Czynna:
w dniach 1 lipca-31 sierpnia
czynna od poniedziałku do czwartku
w godzinach 12:00-17:00
oraz godzinę przed wydarzeniem biletowanym

Każdy uczestnik wydarzenia zobowiązany jest do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia.
Oświadczenie należy dostarczyć do CK bezpośrednio przed wydarzeniem lub wypełnić na miejscu.
Pobierz oświadczenie

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych:
Zobacz Klauzulę
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Impresariat
e-mail: impresariat@ck.lublin.pl
tel: 81 466 61 09

Zobacz również

Limboski & Sosnowski

Na przekór pandemicznej martwocie i ogólnemu zniechęceniu Limboski wraz z Sosnowskim napisali piosenkę pt. „Odmrożeni” i ruszają w trasę koncertową w konwencji „double bill”.

Marek Dyjak

Artysta zaprezentuje materiał ze swojej nowej płyty „Piękny instalator”, której premiera odbyła się 29 listopada 2019 r.

Baasch

Muzyk dał się już poznać jako producent o własnym, rozpoznawalnym stylu. Przeplata industrialny chłód i EDM-owy trans w świetnie skomponowanych, mrocznych piosenkach. Po rocznej przerwie wraca pod osłoną „Nocy”.

HAI

HAI to nowe, zdolne dziecko na lubelskiej scenie alternatywnej.
Jazzpospolita
20:00 30 zł Muzyka

FreshMail.pl