Centralny Plac Zabaw

Karuzela Sztuki: Graj w zielone!

17:00 – 2020-08-04 – Wirydarz – wstęp wolny/zapisy

Tego lata wspólnie stworzymy w sercu Centrum Kultury warzywny ogród.

W czasie warzywnych wtorków poznamy tajemnice ogrodnictwa: wspólnie stworzymy miejską plantację, poznamy sekrety sadzenia warzyw i wykorzystywania roślinnych resztek. Odkryjemy też nieznaną wcześniej funkcję codziennych przedmiotów z kuchennych szafek. Razem z nami obserwuj, jak zmienia się nasz ogród, dbaj o grządki i zbieraj plony z naszej plantacji!

Harmonogram warsztatów:
4.08 godz. 17:00 – Społeczny warzywniak
Mali mieszkańcy Lublina ruszają do dzieła, dzięki czemu już niebawem w Wirydarzu powstanie społeczny ogród warzywny! Znajdzie się tam miejsce na dynie, buraczki, marchewki i różnego rodzaju zioła! Miejskie ogrodnictwo narodziło się w XX w. w Londynie. Warzywniaki bardzo szybko zaczęły powstawać również w Hawanie, a dziś cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Uprawa warzyw pozwoli nam cieszyć się zdrową żywnością, umożliwi również każdemu małemu ogrodnikowi wspólne dbanie i obserwacje wzrastających roślin.

11.08 godz. 17:00 – W poszukiwaniu natury
Czy wiesz, że w Chinach zakazane jest przytulanie drzew? Albo że niektóre z nich komunikują się ze sobą poprzez szelest liści, a jeszcze inne próbują powiedzieć coś sąsiadowi zaczepiając go swoją gałązką?
Wędrując po zakamarkach przestrzeni Centrum Kultury wspólnie odkryjemy liść tajemnicy z życia naszych zielonych towarzyszy – roślin. Dowiemy się. jak ważne jest dbanie o otaczającą nas naturę i poznamy sekrety ekologicznego stylu życia.

18.08 godz. 17:00 – Mobilny ogród warzywny
Aromatyczny ogród z warzywnych resztek? Zapraszamy na warsztaty, podczas których będziemy rozmawiać o ogromnej sile, która drzemie w roślinach! Odwołując się do idei kuchennego recyklingu wykorzystamy warzywne resztki z naszych lodówek, dając roślinom drugie życie. Warzywa zamieszkają w specjalnie przygotowanych, mobilnych konstrukcjach!

25.08 godz. 17:00 – Zwiń, rozwiń
Ostatnie wspólne popołudnie w naszym słonecznym ogrodzie upłynie pod hasłami: lesswaste, upcycling i redesign. Co kryje się za tymi słowami? Jak możemy wykorzystać tę wiedzę w codziennym życiu?
Podczas warsztatów stworzymy niecodzienne przedmioty – „sekretniki” wielokrotnego użytku. Można schować je do kieszeni albo zapakować do nich wszystkie niezbędne w danej chwili przedmioty. Jesteście ciekawi, co to takiego?

prowadzenie: Agnieszka Chwiałkowska, Marta Ryczkowska

Ceny biletów
wstęp wolny/zapisy
Kasa Czynna:
w dniach 1 lipca-31 sierpnia
czynna od poniedziałku do czwartku
w godzinach 12:00-17:00
oraz godzinę przed wydarzeniem biletowanym

Każdy uczestnik wydarzenia zobowiązany jest do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia.
Oświadczenie należy dostarczyć do CK bezpośrednio przed wydarzeniem lub wypełnić na miejscu.
Pobierz oświadczenie

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych:
Zobacz Klauzulę
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Arkadiusz Kaźmierak
tel: 81 466 61 09
e-mail: arkadiusz@ck.lublin.pl
zapisy od 20.07 za pośrednictwem formularza
dla uczestników od 6 roku życia
formularz i szczegóły dotyczące uczestnictwa - wkrótce

Zobacz również

Niezły cyrk! – warsztaty nowego cyrku

Warsztaty cyrkowe gwarantują świetną zabawę osobom każdym wieku, a najmłodszym dobry impuls do rozwoju.

Rodzinne popołudnia – warsztaty familijne

To warsztaty dla dzieci od 4 roku życia z opiekunami. Cała rodzina będzie mogła wspólnie spędzić czas, świetnie się bawiąc i ucząc. Idealna propozycja na lato!

Warsztaty literackie w księgarni Dosłownej

Warsztaty w księgarni Dosłownej dotyczyć będą szeroko pojętej literatury oraz dziedzin się nią zajmujących.

Centralny Plac Zabaw – start!

Już 1 sierpnia startuje Centralny Plac Zabaw, miejsce warsztatów, koncertów, spotkań, spektakli i animacji, które przyciąga ludzi wyjątkową atmosferą!
Karuzela Sztuki: Graj w zielone!
17:00 wstęp wolny/zapisy Warsztaty

FreshMail.pl