Lublin Jazz Festiwal

Kuba Więcek Trio

18:00 – 2018-04-22 – Piwnice CK – 70 zł (dwa koncerty w Sali Widowiskowej)

Kuba Więcek, 23 letni saksofonista i kompozytor jest bohaterem najgłośniejszego debiutu na polskiej scenie jazzowej minionego roku.

Jego album „Another Raindrop”, nagrany w trio z Michałem Barańskim (kontrabas) i Łukaszem Żytą (perkusja) ukazał się w reaktywowanej prestiżowej serii „Polish Jazz”, będącej najważniejszą polską, jazzową kolekcją wszech czasów. To dla „Polish Jazz” nagrywali najwięksi: Komeda, Stańko, Kurylewicz, Urbaniak, Namysłowski. Kuba Więcek jest pierwszym od 28 lat debiutantem w tej serii, najmłodszym w całej jej historii.

Saksofonista daje się poznać jako artysta niepokorny, imponujący własną, nad wyraz jasno wykładaną, dojrzałą wizją swojej muzyki – zaskakująco pięknej. Swoje inspiracje czerpie z wielu gatunków, poczynając od klasyki przez folklor europejski czy jazz, a kończąc na muzyce elektronicznej, alternatywnej czy hip hopie.

Kuba Więcek – alt saxophone
Michał Barański – double bass
Łukasz Żyta – drums

Ceny biletów
70 zł (dwa koncerty w Sali Widowiskowej)
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Impresariat
e-mail: impresariat@ck.lublin.pl
tel: 81 466 61 09

Zobacz również

Run Logan Run

Muzyka Run Logan Run oparta jest na plemiennym, głębokim brzmieniu perkusji, który dopełnia szorstki i gardłowy saksofon.

Jaząbu

Nowy, wielopokoleniowy projekt muzyków z Łodzi, Bydgoszczy i Warszawy. Wiele tu barw i nieoczywistych ścieżek, a dźwiękowe poszukiwania nurzają się w psychodelicznej otoczce zgrabnie łączącej się ze spuścizną sceny yassowej.

Marc Ribot’s Ceramic Dog

Jeden z najoryginalniejszych gitarzystów naszych czasów.

Ottone Pesante

Przetworzona trąbka i puzon, perkusja – tyle wystarczy, aby zespół brzmiał jak orkiestra: „zła orkiestra dęta, death metal brass band”.
Kuba Więcek Trio
18:00 70 zł (dwa koncerty w Sali Widowiskowej) FestiwalMuzyka

FreshMail.pl