Lublin Jazz Festiwal

Marc Ribot’s Ceramic Dog

19:30 – 2018-04-22 – Piwnice CK – 70 zł (dwa koncerty w Sali Widowiskowej)

Marc Ribot to jeden z najoryginalniejszych gitarzystów naszych czasów.

Zdobywca nagrody Grammy za płytę „Rasing Sand” z Robertem Plantem oraz wielu nominacji do tego prestiżowego trofeum. Współpracuje regularnie z kompozytorem Johnem Zornem. Wśród artystów, z którymi nagrywał, znajdują się takie postacie jak Tom Waits, John Lurie, Elvis Costello, Arto Lindsay, Laurie Anderson, McCoy Tyner, The Jazz Passengers, The Lounge Lizards, Evan Lurie, Medeski Martin Wood czy James Carter.

Marc Ribot komponował i grał muzykę do filmów „Walk the Line”, „Everything is illuminated” i „The Departed” w reżyserii Martina Scorsese. Bezkompromisowe podejście do muzyki oraz charakterystyczny styl Ribota sprawiły, że jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych gitarzystów na świecie, a projekt Ceramic Dog jest tego najlepszym przykładem. Zespół w kwietniu 2018 roku, po pięciu latach od ostatniego wydawnictwa, wypuszcza najbardziej oczekiwany trzeci album pt. „YRU Still Here?”.

Ceny biletów
70 zł (dwa koncerty w Sali Widowiskowej)
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Impresariat
e-mail: impresariat@ck.lublin.pl
tel: 81 466 61 09

Zobacz również

Run Logan Run

Muzyka Run Logan Run oparta jest na plemiennym, głębokim brzmieniu perkusji, który dopełnia szorstki i gardłowy saksofon.

Kuba Więcek Trio

10 Lublin Jazz Festiwal: Kuba Więcek, 23 letni saksofonista i kompozytor jest bohaterem najgłośniejszego debiutu na polskiej scenie jazzowej minionego roku.

Ottone Pesante

Przetworzona trąbka i puzon, perkusja – tyle wystarczy, aby zespół brzmiał jak orkiestra: „zła orkiestra dęta, death metal brass band”.

Choroby Pszczół & Jacek Steinbrich

Lublin Jazz Festiwal: Trójmiejski duet łączy się z lubelskim muzykiem i kontrabasistą, aby specjalnie na potrzeby Lublin Jazz Festiwalu zatopić się w niezmierzonych pokładach improwizacji.
Marc Ribot’s Ceramic Dog
19:30 70 zł (dwa koncerty w Sali Widowiskowej) FestiwalMuzyka

FreshMail.pl