Centralny Plac Zabaw

Muzyczne Ingerencje: Początki kina

21:00 – 2019-08-11 – Wirydarz – wstęp wolny

To już trzeci sezon przygód z muzyką graną na żywo do kina niemego przez zespół Czuła Obserwacja.

Tym razem zaprezentujemy film „Genuine” Roberta Wiene z 1920 r. Tajemnicza i niebezpieczna kapłanka Genuine zostaje kupiona przez pewnego starszego człowieka podczas targu niewolników. Kobieta zostaje przez niego zamknięta w szklanym pomieszczeniu, gdzie jest pilnie strzeżona. Pewnego dnia udaje się jej uciec i szybko podejmuje kroki, które dla wielu osób okażą się zabójcze…

Doświadczymy czegoś bardzo specjalnego. Seans stanie się podróżą do onirycznego świata Roberta Wiene, urodzonego we Wrocławiu twórcy niemieckiego ekspresjonizmu, słynnego z legendarnego dzieła „Gabinet doktora Caligari”.”Genuine” jest mniej znaną kontynuacją eksperymentów nieograniczonej wyobraźni twórcy.
Towarzysząca muzyka „Czułej Obserwacji” będzie bezkompromisowym eksperymentem z ambientem. W dużej mierze przygotowana wcześniej podczas wielu godzin obcowania z nadrealnym „Genuine” ma za zadanie upleść tkankę ułatwiającą widzowi pełne wejrzenie w deliryczny świat bardzo niewinnych fantasmagorii przedwojennej sztuki. Niewinnych, ale przecież jednocześnie wyrafinowanych w swym demonizmie w niespotykanym dziś stopniu.

 

Czuła Obserwacja to grupa muzyków, która zadebiutowała przy okazji występów z muzyką do filmu Alfreda Hitchcocka „Szampan”, awangardowych kreskówek Winsora McCaya oraz do filmu „Nanuk z Północy” Roberta J. Flaherty’ego. Muzycy uwielbiają wyrazistość psychologiczną i kapryśność duszy. Zespół stosuje metodę obserwacji uczestniczącej, podkreślając swoimi kompozycjami i improwizacjami niesamowitość, kosmiczny dystans i wszechobecne szydercze hiperbole znaczeniowe.

Cykl pokazów organizowany jest we współpracy z Kinoteatrem Projekt

wstęp i prowadzenie dyskusji: Krystian Drozd (Benshi, Lubelski Festiwal Filmowy)

Zespół tworzą:
Łukasz Downar – bas, efekty, synchronizacja
Agnieszka Gurczyńska – wokal, efekty, keyboard
Krzysztof Redas – perkusja

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
pn-pt: 10:00-19:00
oraz na godzinę przed każdym wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Impresariat
e-mail: impresariat@ck.lublin.pl
tel: 81 466 61 09

Zobacz również

Muzyczne Ingerencje: Początki kina
21:00 wstęp wolny FilmMuzyka

FreshMail.pl