Pracownia Sztuczka

Pchła Sza

16:00 – 2018-03-11 – Piwnice CK – 10 zł

Co się stanie, gdy The Tektyw i Artysta z Dali połączą siły? Nowa lepsza Pchła! Pchła Sza!

Spektakl zakłada dwie równoległe ścieżki narracyjne i tym samym dwie próby metaforycznego ujęcia Pchły. Pierwszej podejmuje się The Tektyw, który jest zlepkiem takich postaci jak Sherlock Holmes, Szeryf rodem z Dzikiego Zachodu czy Agent 007. Pchła staje się jego obsesją: zakłada na nią zasadzki, sporządza notatki i relacjonuje przebieg śledztwa dzieciom, dość wiernie trzymając się tekstu Brzechwy.

The Tektyw nie ogranicza się tylko do suchej relacji; wciąga dzieci w śledztwo, przez co interaktywnie uczestniczą one w spektaklu. Inną drogą podąża Artysta z Dali (postać inspirowana Salvadorem Dali). Pchła jest jego muzą, próbuje ją ująć w swoich kolejnych dziełach. Inspirują go różne techniki – od linorytów przez malarstwo, architekturę, fotografię, rzeźbę, metaloplastykę czy plecionkarstwo. Dzieci, przychodząc na spektakl, trafiają do pracowni plastycznej. Zastają bohatera w szale twórczym, wychodzą natomiast z galerii prac Artysty z Dali. Artysta i The Tektyw to dwie skrajne, ale dopełniające się postaci. Ich obecność nie miałaby jednak sensu gdyby nie Pchła Sza, która jest komplementarnym elementem tej całości. Działania i uwaga małych widzów skupione są na niej, a ona w swoim żywiole odnajduje się doskonale. Wchodzi w kontakt z dziećmi, wciąga w swoje szachrajstwa.

scenariusz i reżyseria: Liza Szczęśliwa; obsada: Katarzyna Tadeusz, Jan Tuźnik, Liza Szczęśliwa scenografia: Liza Szczęśliwa, Anna Świderska; muzyka: Maciek Pyc; światła: Marcin „Kabat” Kowalczuk, Liza Szczęśliwa

Ceny biletów
10 zł
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Pracownia Sztuczka
e-mail: sztuczka@ck.lublin.pl
tel. 81 466 61 47

Zobacz również

Pchła Sza
16:00 10 zł Dla DzieciTeatr

FreshMail.pl