Teatr Sztuczka

Pchła Sza

16:00 – 2020-03-08 – start: foyer Sali Widowiskowej – 15 zł

Pchła Sza to nowe ujęcie bajki Brzechwy. Spektakl w zamyśle reżyserskim zakłada dwie równoległe ścieżki narracyjne i tym samym dwie próby metaforycznego ujęcia Pchły.

Pierwszej podejmuje się The Tektyw, który jest zlepkiem takich postaci jak Sherlock Holmes, Szeryf rodem z Dzikiego Zachodu czy Agent 007. Pchła staje się jego obsesją. Tworzy na nią zasadzki, sporządza notatki i relacjonuje przebieg śledztwa dzieciom, dość wiernie trzymając się tekstu Brzechwy. The Tektyw nie ogranicza się tylko do suchej relacji – wciąga dzieci w śledztwo, przez co interaktywnie uczestniczą w spektaklu.

Inną drogą podąża Artysta z Dali (postać inspirowana Salvadorem Dalim). Pchła jest jego muzą. Próbuje ją ująć w swoich kolejnych dziełach. Inspiruje go do coraz to nowych artefaktów – od linorytów przez malarstwo, architekturę, fotografię, rzeźbę, metaloplastykę czy plecionkarstwo. Dzieci przychodząc na spektakl, trafiają do pracowni plastycznej, zastają człowieka w szale twórczym, wychodzą natomiast z galerii prac Artysty z Dali.

Artysta i The Tektyw to dwie skrajne, ale dopełniające się postaci. Nie mieliby jednak sensu, gdyby nie Pchła Sza. Wszystkie działania i uwaga małych widzów skupione są na niej, a ona w swoim żywiole udawania odnajduje się doskonale. Wchodzi w kontakt z dziećmi, wciąga w swoje szachrajstwa. Co się stanie, gdy The Tektyw i Artysta z Dali połączą siły? Nowa lepsza Pchła. Pchła Sza!

scenariusz i reżyseria: Liza Szczęśliwa; scenografia: Liza Szczęśliwa, Anna Świderska-Kusyk; muzyka: Maciek Pyc; światła: Marcin „Kabat” Kowalczuk; obsada: Katarzyna Tadeusz, Jan Tuźnik, Liza Szczęśliwa

— dla dzieci — adaptacja — zabawa — w świecie sztuki

Ceny biletów
15 zł
Kasa Czynna:
w dniach 1 lipca-31 sierpnia
czynna od poniedziałku do czwartku
w godzinach 12:00-17:00
oraz godzinę przed wydarzeniem biletowanym

Każdy uczestnik wydarzenia zobowiązany jest do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia.
Oświadczenie należy dostarczyć do CK bezpośrednio przed wydarzeniem lub wypełnić na miejscu.
Pobierz oświadczenie

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych:
Zobacz Klauzulę
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Pracownia Sztuczka
e-mail: sztuczka@ck.lublin.pl
tel. 81 466 61 47
735 394 694

Zobacz również

Pchła Sza

FreshMail.pl