Scena InVitro

Ponowne zjednoczenie Korei

19:00 – 2020-01-21 – Sala Widowiskowa – 20/30 zł

Zapraszamy na Karnawał Teatralny Centrum Kultury w Lublinie! Przed nami ponad 100 dni, w trakcie których zaprezentujemy ponad 100 wydarzeń teatralnych! Szczegółowy program znajdziecie TUTAJ.

Spektakl złożony jest z 11 krótkich historii o prawdziwej miłości, która już przecież nie istnieje. Reżyser Łukasz Witt-Michałowski, raz jeszcze mierzy się z najważniejszymi emocjami i uczuciami jakie rządzą naszym życiem. Zagłębiając się w obsypaną nagrodami sztukę Joëla Pommerata rozkłada relacje między zakochanymi na czynniki pierwsze.

Miłość niecierpliwa jest, niełaskawa jest. Miłość zazdrości, wciąż szuka poklasku, unosi się pychą. Jest bezwstydna, szuka swego, unosi się gniewem, pamięta złe; cieszy z niesprawiedliwości, współweseli z nieprawdą. Nie wszystko znosi, nie wszystkiemu wierzy, nie we wszystkim pokłada nadzieję, nie wszystko przetrzyma.

To właśnie miłość jest głównym tematem sztuki Joëla Pommerat, jednego z najważniejszych współcześnie żyjących autorów piszących dla teatru francuskiego. Inspirowana „Korowodem” Artura Schnitzlera, jednoaktówkami Antoniego Czechowa i „Scenami z życia małżeńskiego” Ingmara Bergmana, naświetla rozmaite aspekty tego zjawiska.

Pommerata interesują wyzwania codziennego życia, miłość pastora i prostytutki, pacjentów szpitala psychiatrycznego, matki z dysfunkcją do dziecka… Jeden związek zawodzi z powodu braku miłości, inny – ponieważ miłość nie wystarcza, by odnieść sukces. Co oznacza miłość w dobie indywidualizmu i nieograniczonych możliwości?

Twórcy spektaklu zamieniają codzienne wydarzenia w poetyckie narracje, odkrywają małe i duże dramaty miłosne, subtelnie i w pełen humoru sposób przelewając je na papier.

Ponowne zjednoczenie Korei to kilka krótkich historii o Miłości. Miłości, która najczęściej dawno obumarła i której bohaterowie rozpaczliwie szukają w swoim pustym życiu. Miłości, w której erotyzm jest pragnieniem życia sięgającym aż po śmierć. W przypadkowych spotkaniach próbują rozpaczliwe przypomnieć sobie smak tej miłości prawdziwej, tak niezwykłej, i tak już niemożliwej, jak Ponowne zjednoczenie Korei. To klarowny, czysty, doskonale zrobiony i zagrany spektakl o Miłości. Jej braku i tęsknocie za nią.

Dziennik Wschodni, Waldemar Sulisz, 27.03.2017

tekst: Joël Pommerat; tłumaczenie: Mariola Odzimkowska, Łukasz Gajdzis; reżyseria: Łukasz Witt-Michałowski; obsada: Matylda Damięcka, Ewa Pająk, Wojciech Rusin, Jarosław Tomica, Robert Zawadzki, Ilona Zgiet

Ceny biletów
20/30 zł
Kasa Czynna:
w dniach 1 lipca-31 sierpnia
czynna od poniedziałku do czwartku
w godzinach 12:00-17:00
oraz godzinę przed wydarzeniem biletowanym

Każdy uczestnik wydarzenia zobowiązany jest do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia.
Oświadczenie należy dostarczyć do CK bezpośrednio przed wydarzeniem lub wypełnić na miejscu.
Pobierz oświadczenie

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych:
Zobacz Klauzulę
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
tel: 81 466 61 24
e-mail: scenainvitro@gmail.com
Podczas spektaklu wykorzystany zostanie efekt stroboskopowy (światło pulsujące z dużą częstotliwością) trwający około 1 minutę.

Zobacz również

Karnawał Teatralny

Tata ma kota (Poczytaj mi Tato)

Spektakl Szymona Bogacza w reżyserii Łukasza Witta-Michałowskiego jest głosem ojców samotnie wychowujących swoje dzieci.
Ponowne zjednoczenie Korei
19:00 20/30 zł Karnawał TeatralnyTeatr

FreshMail.pl