Teatr Imperialny

Rytuał Przodków

21:00 – 2020-09-19 – plac im. L. Kaczyńkiego – wstęp wolny

Przed nami kilkanaście spektakli w centrum Lublina w ramach weekendu Przestrzenie Sztuki – Teatr! Szczegółowy program teatralnego weekendu znajdziecie TUTAJ.

„Rytuał Przodków” to próba adaptacji jednego z najstarszych i najbardziej tajemniczych obrzędów naszej zapomnianej dziś, słowiańskiej kultury – Dziadów.

Punkt wyjścia do kompozycji stanowi mickiewiczowski opis obrzędu, na którego kanwie rozciąga się muzyczna opowieść, pełna pieśni, splatająca w sobie historię kilku dusz przybyłych do naszego świata.
Scena – miejsce święte dla aktorów, na czas widowiska staje się miejscem rytuału, pełnym ceremonialnych przedmiotów, jedzenia i napojów potrzebnych do tego, aby uczta między żywymi i umarłymi mogła się odbyć. Najważniejsze w całym obrzędzie jest światło świec, które jak latarnia morska dla dusz wskazuje drogę podróżnikom z zaświatów do miejsca spotkania.
W tym widowisku aktorzy stają się guślarzami dziadów, każdy z nich jest medium, które udostępnia swoje ciało i głos, aby dać przemówić duchom zmarłych. A może jest odwrotnie? Może to historie zmarłych dają powód żywym do mówienia?

twórcy spektaklu: Ekaterina Sharapova, Przemysław Mrowiński, Tomasz Tyczyński, Bartosz Kumor, Krystian Basiński, Joanna Jakubczak, Justyna Sadczuk, Weronika Superson, Anna Mou Burzak, Karolina Kaszlikowska, Daniel Grabowski, Kamil Żarek, Milena Mnich, Klaudia Klauzińska, Aleksandra Klimek – członkowie Teatru Imperialnego działającego w Akademickim Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka.

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
czynna w maju we wtorki i czwartki w godzinach 16:00-18:00
oraz godzinę przed każdym biletowanym wydarzeniem
tel. 81 466 61 40
W pozostałych dniach prosimy o kontakt mailowy (kasa@ck.lublin.pl).

Każdy uczestnik wydarzenia zobowiązany jest do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia.
Oświadczenie należy dostarczyć do CK bezpośrednio przed wydarzeniem lub wypełnić na miejscu.
Pobierz oświadczenie

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych:
Zobacz Klauzulę

Regulamin udziału w wydarzeniach organizowanych przez Centrum Kultury w Lublinie
Zobacz regulamin
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:

Zobacz również

Rytuał Przodków
21:00 wstęp wolny Przestrzenie SztukiTeatr

FreshMail.pl