Czytelnia Dramatu

Teatr movie – Titanic albo gdzie jest Leo?

18:00 – 2020-02-23 – Sala Widowiskowa – wstęp wolny

Przed nami ponad 100 dni, w trakcie których zaprezentujemy ponad 100 wydarzeń teatralnych! Karnawał Teatralny Centrum Kultury w Lublinie trwa! Szczegółowy program znajdziecie TUTAJ.

Nowy cykl Czytelni Dramatu przenosi kino do teatru i teatr do kina. To propozycja dla miłośników filmu i dramatu, a także tych którzy w teatrze szukają nowych wyzwań.

Najzdolniejsi i najbardziej interesujący reżyserzy młodego pokolenia z całej Polski w Centrum Kultury będą mierzyć się z kultowymi filmami: od epickich blockbusterów po wysublimowany art-house. Pokazujemy, że współczesny teatr nie boi się kina, chętnie korzysta z filmowych narzędzi i odniesień. Przenoszenie na deski teatru fabuł i bohaterów ze srebrnego ekranu to okazja do filmowo-teatralnego pojedynku, jak i do namysłu nad filmem jako medium. Czy teatr zadziała sentymentalnie i tylko przypomni nam doskonale znane kadry oraz cytaty, czy też pozwoli odkryć je na nowo?
Obsypany Oscarami film z 1997 r. opisujący historyczną katastrofę brytyjskiego transatlantyku, funkcjonuje dziś jako wzorzec tragicznej historii miłosnej oraz przykład sukcesu. Produkcja jako pierwsza w historii przekroczyła miliard dolarów przychodów, przynosząc sławę takim gwiazdom, jak Leonardo DiCaprio i Kate Winslet.

Titanic albo gdzie jest Leo?

Przygotowane specjalnie dla lubelskiej publiczności czytanie performatywne grupy Nostalgic Boys, “Titanic albo gdzie jest Leo?” to próba odtworzenia jednej z najbardziej kasowych produkcji w historii kina. Na scenie Centrum Kultury troje aktorów opowie historię Jacka i Rose tak jak ją zapamiętali. Reaktywując wspomnienia pierwszych seansów: w tarnowskim kinie „Marzenie”, w nieistniejącym już kinie „Świt” w Ostródzie a także w domu, dzięki pirackiej kasecie VHS i podczas wyczekiwanej premiery telewizyjnej. Czy i tym razem pełen pasji, płomienny romans z przeszłością przerodzi się w mrożącą krew w żyłach walkę o przetrwanie?

reżyseria: Klaudia Hartung-Wójciak, czytają: Filip Perkowski, Sebastian Grygo, Marcin Wojciechowski

— adaptacja — film w teatrze — zabawa konwencją — czytanie performatywne — lata 90’ — nostalgia

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
w dniach 1 lipca-31 sierpnia
czynna od poniedziałku do czwartku
w godzinach 12:00-17:00
oraz godzinę przed wydarzeniem biletowanym

Każdy uczestnik wydarzenia zobowiązany jest do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia.
Oświadczenie należy dostarczyć do CK bezpośrednio przed wydarzeniem lub wypełnić na miejscu.
Pobierz oświadczenie

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych:
Zobacz Klauzulę
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Czytelnia Dramatu
tel.: 81 466 61 62
e-mail: czytelnia.dramatu@gmail.com

Zobacz również

Teatr movie – Titanic albo gdzie jest Leo?
18:00 wstęp wolny Karnawał TeatralnyTeatr

FreshMail.pl