Dźwięki Słów

Teatr Piosenki: Odpowiedzi spłonęły

18:00 – 2018-06-15 – Sala Widowiskowa – 15 / 20 zł

Premierowy spektakl muzyczny na podstawie twórczości Zbigniewa Herberta i Josepha Conrada z okazji 100-lecia odzyskania niepodłegłości.

Ubiegłoroczne obchody Roku Josepha Conrada i tegoroczne Roku Zbigniewa Herberta wspólnie wpisują się w kalendarz 100 – lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wspólnota ich myśli i etyki zainspirowały Teatr Piosenki do stworzenia prapremierowego spektaklu muzycznego, w którym zwrócono uwagę na ciągłość myśli i inspircji twórczej dwóch wielkich twórców.

Jego twórcy zwracają uwagę na ciągłość myśli i inspiracji twórczej dwóch wielkich twórców – Zbigniewa Herberta i Josepha Conrada. Co by się wydarzyło, gdyby Herbert miał szansę spotkać się z Conradem? Jak przebiegłaby ich rozmowa? Jaki to miałoby wpływ na twórczość obu geniuszy literatury? Nie dowiemy się tego nigdy, pozostają nam poetyckie dociekania. Posługując się w spektaklu poezją Herberta, wchodząc w świat prozy i esejów autora „Lorda Jima”, zaaranżowana zostanie rozmowa dwóch twórców poprzez ich dzieła. Z fragmentów prozy Conrada wydobyte zostaną tematy wierszy twórcy „Pana Cogito”. Spektakl ukaże również wątki historyczne i zaskakującą wspólnotę autobiografii dwóch wielkich twórców. Spektakl wykorzystuje multimedialne, animowane wizualizacje. Nie zabraknie w nim również wątków marynistycznych oraz motywów podróży.

teksty: Joseph Conrad, Zbigniew Herbert; scenariusz: Agata Klimczak, Roman Kołakowski; muzyka: Roman Kołakowski; aranżacja: Grzegorz Bukowski;wizualizacje: Krystian Andrzejewski; reżyseria: Agata Klimczak; obsada: Roman Kołakowski (Conrad), Damian Łukawski (Herbert), Agata Klimczak (Muza), Bartłomiej Abramowicz, Grzegorz Bukowski, Rafał Konieczny, chór i orkiestra.


Mecenasem spektaklu jest Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy S.A”

Ceny biletów
15 / 20 zł
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Lubelski Salon Artystyczny
tel: 81 466 61 08
e-mail: irenabeata.m@ck.lublin.pl

Zobacz również

Teatr Piosenki: Odpowiedzi spłonęły
18:00 15 / 20 zł FestiwalMuzykaTeatr

FreshMail.pl