Przejdź do treści
Music

14th Lublin Jazz Festiwal

One of the most recognizable jazz festival in eastern Poland is back! Taking place from July 10th to 16th, Lublin Jazz Festival will host outstanding artists from around the world. A week-long music feast in the European Youth Festival.

Performing in the Inner Courtyard of the Centre for Culture in Lublin will be, among others, Polish projects that originally combine jazz with contemporary sounds, such as the iconic Skalpel in their electro-instrumental version, Michał Jan & Immortal Onion, or Zvanai. Urszula Dudziak will perform a very special recital to mark her 80th birthday; participating artists will present songs from her studio albums, as well as songs by other jazz performers.

  • Na zdjęciu znajduje się dojrzała, elegancka kobieta, która trzyma w obu swoich dłoniach lustro o nieregularnym kształcie. Jest to kształt, owalny, lekko spłaszczony z w kierunku końcówek, które się zaostrzają. W środku lustra znajdują się dwa otwory. Przez jeden kobieta przeplata palce prawej dłoni. Drugi otwór przykłada w miejsce prawego oka, którego nie widać, bo przykryte jest włosami. Widocznym okiem kobieta zerka ku górze i delikatnie unosi usta do uśmiechu.
  • Zdjęcie przedstawia dwóch dorosłych muzyków, którzy występują w pustej przestrzeni. Widać ich tylko do pasa. Mężczyzna po lewej stronie ma okulary a jego ręce są założone i schowane dłonie. Jego postawa jest wyprostowana i z poważną miną. Człowiek stojący obok ma dłonie schowane za plecami. Jest delikatnie pochylony i z lekkim uśmiechem spogląda w obiektyw.
  • W centralnym punkcie fotografii znajduje się czwórka dorosłych muzyków. Od lewej strony znajduje się mężczyzna z trąbką, mężczyzna trzymający flet, kobieta obejmująca lewą dłonią gryf kontrabasu. Obok kobiety stoi wystający zza kontrabasu mężczyzna, który trzyma patyki do perkusji. Wszyscy zachowują powagę, mając przy tym bardzo delikatne uśmiechy. Muzycy stoją w przestrzeni wypełnionej dużą ilością rzeczy. Za nimi znajduje się okno, wysokie kwiaty doniczkowe, krzesła i stół. Na ścianie jest 8 zegarków.
  • Na pierwszym planie zdjęcia widać dwóch młodych mężczyzn, którzy siedzą na krzesłach. Z lewej strony mężczyzna ma zarost i jest delikatnie zgarbiony. Trzyma łokcie na kolanach, dotykając palcami prawej dłoni o stojący przed nim taboret. Pan po prawej stronie ma delikatnie dłuższe włosy, które zasłaniają mu uszy. Między nimi jest stół, za którym znajduje się druga para młodych muzyków. Mężczyzna po lewej stronie trzyma ręce na stole, natomiast mężczyzna z prawej opiera łokieć na stole i dłonią przytrzymuje brodę. Jako jedyny ma czapkę z daszkiem i okulary. Wszyscy ubrani są w eleganckie koszule.

PROGRAMME:

10.07 / Monday
8.00 pm – LUBLIN PREMIERES: 7:7 PROJECT / premiere / Inner Courtyard

11.07 / Tuesday
8.00 pm – LUBLIN PREMIERES: TRANSATLANtyk feat. Piotr Damasiewicz / premiere/ Inner Courtyard

12.07 / Wednesday
7.00 pm – JAZZiNspiracje Competition – final / Inner Courtyard

13.07 / Thursday
6.00 pm – Superminimalism – winner of the JAZZiNSPIRACJE 2022 competition / premiere at the Inner Courtyard
8.30 pm– Urszula Dudziak’s 80th birthday recital / Inner Courtyard

14.07 / Friday
7.00 pm – Zvanai / premiere / Inner Courtyard
8.30 pm – Purple is the Color / Inner Courtyard
10.00 pm – Scalpel / Inner Courtyard

15.07 / Saturday
7.00 pm – Nezlamni Quartet / premiere / Inner Courtyard
8.30 pm– Jazz Re:freshed – Richard Spaven Trio feat. Tendayi / premiere / Inner Courtyard
10.00 pm – Jam Session

16.07 / Sunday
6.30 pm – Michał Jan x Immortal Onion / Inner Courtyard
9.00 pm – Steve Turre Sextet / Inner Courtyard

The former cloister stage will also see one of the most successful and recognized trombonists in history, a pioneer of playing the … shell, i.e. Steve Turre. In addition, the programme includes a representation of the young British jazz scene, visiting Lublin as part of the unprecedented cooperation of the Polish jazz festival with the recognized label Jazz Re:freshed. Also presenting – the most interesting contemporary projects from Ukraine and Austria.

Thanks to the presentations of the Lublin premieres the audience will get a chance to get to know the local jazz scene.

Traditionally, winners of the young talents’ competition, JAZZiNSPIRACJE, perform during the Festival, and a special concert will feature winners of the previous edition – Superminimalism.

  • Zdjęcie przedstawia parę młodych muzyków, którzy stoją na tle ściany pokrytej bluszczem. Jest środek dnia. Od lewej strony kobieta obok niej mężczyzna.Mężczyzna jest wyraźnie zadowolony i uśmiechnięty, a kobieta ma odrobinę bardziej poważny wyraz twarzy. Oboje trzymają w rękach instrumenty dęte. Kobieta ma klarnet a mężczyzna puzon.
  • Na zdjęciu są, połączone z różnych zdjęć w całość, portrety czterech muzyków. Dwoje z nich, którzy występują z lewej strony fotografii mają spojrzenie skierowane w swoją prawą stronę. Pozostała dwójka zwraca swoje głowy w lewo. Na każdym z mężczyzn występują abstrakcyjne, nieregularne kształty, które przysłaniają części ich głów a nawet szyje. Pierwszy od prawej strony, jako jedyny ma na głowie czapkę. Poniżej wszystkich postaci są przedstawione ich odbicia. Zostały one roztrojone, pokolorowane i delikatnie zniekształcone.
  • Na pierwszym planie fotografii widać trzech mężczyzn. Wszyscy stoją między i na kablach. Znajdują się w studiu muzycznym a za nimi jest perkusja. Wszyscy skierowani się prosto w stronę aparatu. Mężczyzna z lewej strony ma czapkę, dużą brodę i ręce schowane za plecami. Ubrany jest na sportowo tak jak pan znajdujący się w środku. Muzyk ma czapkę z daszkiem oraz delikatnie zdziwiony ale i uśmiechnięty wyraz twarzy. Jego prawa ręka jest swobodnie opuszczona przy ciele, natomiast lewa schowana jest za plecami. Ostatni z panów jest delikatnie wysunięty do przodu. Trzyma ręce przed sobą a jego głowa jest lekko przechylona w prawą stronę przy czym wydaje się być zadowolony.
  • W dolnej części zdjęcia widać liczną grupę ludzi, którzy zwróceni są tyłem do obiektywu. Wszyscy patrzą na scenę, w której centrum stoi stół z napisem „Skalpel”. Za nim jest dwóch mężczyzn grających na instrumentach elektronicznych, a przed nimi są laptopy. Po lewej stronie jest delikatnie zgarbiony mężczyzna, który trzyma w rękach po dwie pałki i gra na dużych cymbałach. Z prawej strony jest jeszcze dwóch mężczyzn. Pierwszy gra na kontrabasie a drugi na perkusji.

The concerts will be accompanied by additional events: exhibitions, meetings, jam sessions and a joint musical brunch at “Jazz Dobry!”.

ACCOMPANYING EVENTS:

10-31.07 – JAZZ NOT WAR – exhibition of works by the finalists of the International Poster Competition / OKNA Gallery of the Municipal Public Library / 1st floor
10-16.07 – Exhibition of posters of the Lublin Jazz Festival / corridor of the Oratory CK
14.07 / 5.00 pm – “Holy tradition, own voice: stories about American jazz” – meeting with the author and lecture by Piotr Jagielski / Branch No. 2 of the Municipal Public Library, ground floor of the Centre for Culture
15.07 / 10.00 pm – Jam Session: improvised music session / Inner Courtyard
15-16.07 / 11.00 am – 1.00 pm – GOOD JAZZ! – outdoor brunch with live music
Opera Avangard / Inner Courtyard

TICKETS:

Available at the Centre for Culture’s box office and online.
All-day tickets and passes are available ONLY at the Centre for Culture’s box office

Opening hours:
Mondays from 10.00 am to 5.0 pm, from Tuesday to Friday from 10.00 am to 6.00 pm and one hour before each ticketed event.
tel. 81 466 61 40 and 728 474 209
kasa@ck.lublin.pl

Akceptuje postanowienia regulaminu.

FreshMail.com
 

FreshMail.com