Dla Dzieci/Festiwal/Film

8. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci

Pracownia Sztuczka zaprasza na 8. edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. To filmowe święto dla młodych i najmłodszych widzów, które ponownie zagości w Centrum Kultury.

Festiwal odbędzie się stacjonarnie w dniach 25 września-3 października w kinach w 20 miastach w Polsce. Następnie od 7 do 24 października program będzie dostępny online.

Jak co roku Kino Dzieci przybliży kinematografię wybranego rejonu. Tym razem wybierzemy się do Flandrii i Walonii-Brukseli (Belgia). Partnerami tej sekcji filmów są Przedstawicielstwo Flandrii w Polsce i w Krajach Bałtyckich oraz Biuro Walonii-Brukseli w Polsce.

Filmem otwarcia tegorocznej edycji, który zobaczymy także w Centrum Kultury, będzie nagradzana polska animacja „Nawet myszy idą do nieba” w reżyserii Denisy Grimmovej i Jana Bubenička. To koprodukcja czesko-francusko-polsko-słowacka, jej polskim koproducentem jest Animoon. Za produkcję lalek odpowiadała firma Momakin. Premierowo zobaczymy też absolutna perełkę – anime „Belle” w reżyserii Mamoru Hosody.

Łącznie na Festiwalu pokazanych będzie 157 tytułów (85 z nich to polskie premiery), w tym filmów pełnometrażowych i zestawów krótkich animacji, filmów aktorskich oraz dokumentów specjalnie wybranych dla widzów od 4 roku życia. Program pogrupowany został w 11 sekcji tematycznych: Konkurs główny, Konkurs filmowych odkryć, Konkurs krótkich dokumentów, Kino Dzieci gra w zielone, Panorama europejska, Panorama światowa, Pocztówka z Belgii, Krótkie historie, Z nosem w książkach, Klasyka Kina Dzieci, Kino Dzieci o wychowaniu.

PROGRAM POKAZÓW W CENTRUM KULTURY W LUBLINIE:

25 września / sobota
godz. 11:00 – „Belle” (10+)

26 września / niedziela
godz. 11:00 – „Mama Mu wraca do domu” (4+)
godz. 13:00 – „Jak ocalić smoka” (9+)
godz. 15:00 – „Drogi Panie Dyktatorze” (9+)

27 września / poniedziałek / seanse dla grup zorganizowanych
godz. 9:00 – „Gwiazdka Klary Mu” (4+)
godz. 11:00 – „Nawet myszy idą do nieba” (6+)

28 września / wtorek / seanse dla grup zorganizowanych
godz. 9:00 – „Moje życie to cyrk” (10+)
godz. 11:00 – „Jak ocalić smoka” (9+)

29 września / środa / seanse dla grup zorganizowanych
godz. 9:00 – „Mama Mu wraca do domu” (4+)
godz. 11:00 – „Drogi Panie Dyktatorze” (9+)

30 września / czwartek / seanse dla grup zorganizowanych
godz. 9:00 – „Nawet myszy idą do nieba” (6+)
godz. 11:00 – „Dziki Zachód Calamity Jane” (9+)

1 października / piątek / seanse dla grup zorganizowanych
godz. 9:00 – „Yakari i wielka podróż” (4+)
godz. 11:00 – „Moje życie to cyrk” (10+)

2 października / sobota
godz. 11:00 – „Yakari i wielka podróż” (4+)
godz. 13:00 – „Nawet myszy idą do nieba” (6+)
godz. 15:00 – „Dziki Zachód Calamity Jane” (9+)

3 października / niedziela
godz.11:00 – „Moje życie to cyrk” (10+)

• Kadr z filmu animowanego przedstawia indiańskiego chłopca, który głaszczę psa po głowie, nad nimi jasne niebo a na horyzoncie las
  • Kadr z filmu: obok siebie dwie animowane postaci lisa i myszy, w tle migocą światełka choinkowe
  • Kadr z filmu. Dziewczynka siedzi na podłodze w pokoju. Na przeciwko niej stoi mały, zielony smok i się w nią wpatruje. Z tyłu stoi chłopiec w czerwone koszuli i niebieskiej bluzie.
  • Kadr z filmu animowanego. Pole zboża przecina dróżka. Dróżką idzie bocian. Na ranieniu niesie kij z przymocowanym do niego workiem. Za bocianek idzie krowa z workiem przywiązanym do ogona.

Więcej informacji o Festiwalu

Szczegółowe opisy filmów znajdują się w sekcji Wydarzenia naszej strony internetowej

Bilety: 12 zł; dostępne są w kasie Centrum Kultury oraz online
Rezerwacje dla grup pod nr tel: 695 541 075