Spilna Kultura

Bajka dla najmłodszych z Ukrainy

Lubelscy twórcy przygotowali nowy spektakl dla dzieci i młodzieży z Ukrainy, którzy aktualnie przebywają w Lublinie i okolicach.

Fundacja Sceny Prapremier, Stowarzyszenie Artystów Bliski Wschód oraz Centrum Kultury w Lublinie, wraz z zaproszonymi lubelskimi reżyserami i aktorami zaprezentują sztukę na podstawie bajki terapeutycznej pt. „Малі відвертості тваринок” / „Zwierzątka małe zwierzenia”.

Nie zabraknie też animacji, zabaw i drobnych prezentów dla uczestników w postaci zabawek i słodyczy pochodzących ze zbiórki. Pojemnik na dary znajduje się przy szatni w holu głównym Centrum Kultury w Lublinie.

Zadaniem bajki jest pomoc najmłodszym w radzeniu sobie z trudnościami w różnych sytuacjach życiowych. Całość projektu wynika z potrzeby niesienia pomocy dzieciom i młodemu środowisku, które potrzebuje stabilizacji, chwili rozrywki i oderwania się na chwilę od smutnej rzeczywistości.

Premiera spektaklu odbędzie się 29 marca 2022 r.:
godz. 12:30 – Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5)
godz. 15:30 – Hotel Victoria (dla Towarzystwa Przyjaciół Dzieci)

• Zdjęcie. Grupa aktorów w kostiumach znajduje się z miejskim parku. Są przebrani za zwierzęta: sowę, ptaka, zająca, borsuka, jeża, psa i niedźwiedzia. Aktor przebrany za borsuka trzyma ukulele.
  • Zdjęcie. Grupa aktorów w kostiumach znajduje się z miejskim parku. Są przebrani za sowę, zająca, jeża i psa. Zając stoi wyżej od pozostałych, gra na banjo.

Pozostałe grania zaplanowano na 31 marca 2022 r. w kolejnych przestrzeniach Lublina.

Koncepcja całego wydarzenia, jak i scenariusz przedstawienia, konsultowany jest z psychologiem dziecięcym.

Bajkę realizują: Stowarzyszenie Artystów Bliski Wschód, Scena InVitro, Centrum Kultury w Lublinie oraz neTTheatre.
Twórcy: Wojtek Kaproń, Przemysław Buksiński, Grzegorz Popiołek, Dariusz Jeż, Jan Wawrzyniec Tuźnik, Paweł Passini, Jarosław Tomica, Maria Zań, Andrij Saweneć, Daniel Słomiński, Agata Gołofit.