Muzyka

13. Lublin Jazz Festiwal: bilety już w sprzedaży!

Wielkimi krokami zbliża się długo wyczekiwana, popandemiczna edycja Lublin Jazz Festiwalu! Święto muzyki odbędzie się w dniach 11-17 lipca. Podczas wydarzenia usłyszymy uznanych artystów z Polski i zagranicy.

Przed nami koncert wyjątkowego kwartetu Stanisława Sojki, jednego z najbardziej uznanych amerykańskich saksofonistów i twórcy ruchu M-Base w kultowym projekcie Steve Coleman And Five Elements oraz mistrzów jazzu improwizowanego, jak: William Parker, Hamid Drake, John Dikeman, czy Luís Vicente. Usłyszymy też konstelację wschodzących gwiazd polskiego jazzu w projekcie Jazz Forum Talents. Ponadto, sprawdzimy, co ciekawego dzieje się na lokalnym podwórku dzięki prezentacjom w ramach cyklu koncertów Lubelskie premiery.

PROGRAM:

11 lipca / poniedziałek
godz. 20:00 – Testudo (PL) / lubelska premiera / Wirydarz / wstęp wolny

12 lipca / wtorek
godz. 20:00 – Ronnie N (PL) / lubelska premiera / Wirydarz / wstęp wolny

13 lipca / środa
godz. 19:00 – JAZZiNSPIRACJE KONKURS / Wirydarz / wstęp wolny

14 lipca / czwartek
godz. 19:00 – Aga Gruczek Trio (PL) / premiera płyty / Wirydarz / wstęp wolny
godz. 20:00 – Stanisław Soyka Kwartet (PL) / Wirydarz / 70/80 zł

15 lipca / piątek
godz. 19:00 – Jazz Forum Talents (PL) / Wirydarz / 40/50 zł
godz. 20:30 – DZ’OB (UA) / Wirydarz / 40/50 zł
godz. 22:00 – Jam session / Wirydarz / wstęp wolny

16 lipca / sobota
godz. 11:00-13:00 – Jazz dobry! – muzyczny brunch na świeżym powietrzu / Wirydarz / wstęp wolny
godz. 19:00 – Moon Hoax (PL) / Wirydarz / 30/40 zł
godz. 20:30 – Steve Coleman and Five Elements (US) / Wirydarz / 60/70 zł
godz. 22:00 – Niedźwiedź w lesie / Wirydarz / wstęp wolny

17 lipca / niedziela
godz. 11:00-13:00 – Jazz dobry! – muzyczny brunch na świeżym powietrzu / Wirydarz / wstęp wolny
godz. 19:00 – William Parker / Hamid Drake / John Dikeman / Luís Vicente (US/PT) / premiera / Wirydarz / 50/60 zł
godz. 20:30 – SimsaFünf (AT) / Wirydarz / 30/40 zł

  • Fotografia przedstawia mężczyznę w czarnej koszulce i ciemnej marynarce. Jest widoczny w bliskim planie. Za jego postacią można dostrzec niejednolite, szare tło. Uwieczniona osoba patrzy prosto w obiektyw i lekko się uśmiecha.
  • Fotografia przedstawia pięciu mężczyzn z ciemniejszym odcieniem skóry. Pozują na tle budynków. Są widoczni najczęściej od pasa w górę. Mają na sobie ubrania o niebieskich, czarnych i szarych barwach. Dwóch mężczyzn posiada okulary przeciwsłoneczne, a jeden korekcyjne. Można zauważyć, że jeden z mężczyzn nosi czapkę z daszkiem, a u jeszcze innej postaci uwagę zwraca pomarańczowa czapka. Trzech mężczyzn posiada zarost, w tym brodę.
  • Fotografia przedstawia sześcioro osób w ciemnym, zadymionym pomieszczeniu, z przewagą niebieskiego i szarego koloru. Postaci widoczne są w otoczeniu instrumentów, co wskazuje na to, że tworzą zespół muzyczny. Niektórzy z nich trzymają je w swoich dłoniach. Cztery osoby uwiecznione zostały w pozycji stojącej, a inne dwie w pozycji siedzącej. Wszyscy mają na sobie czarne, bądź szare ubrania. Na podłodze znajduje się kontrastujący z nimi czerwony, świecący kabel/wąż. Dwie spośród widocznych osób posiadają okulary przeciwsłoneczne.
  • Fotografia przedstawia pięciu mężczyzn na czarnym tle. Jeden z nich jest widoczny na pierwszym planie z założonymi rękami i jako jedyny nie ma czarnego stroju. Poza tym, na twarzach otaczających go postaci dostrzec można szerokie uśmiechy.
  • Fotografia przedstawia sześciu mężczyzn na tle fragmentu miasta z przechodniami. Zdjęcie widoczne jest w tonacji czano-białej. Cztery postaci mają nakrycie głowy w formie czapki, czapki z daszkiem lub kapelusza. Na ich ubraniach przeważa czerń. Tylko trzech z uwiecznionych mężczyzn patrzy prosto w obiektyw, a wzrok reszty postaci jest utrwalony w innych kierunkach. Mężczyzna z najbujniejszą brodą jest umieszczony na pierwszym planie fotografii.

Podczas festiwalu dowiemy się, kto zostanie zwycięzcą tegorocznego konkursu młodych talentów JAZZiNSPIRACJE. Przy tej okazji odbędzie się również premiera płyty Agi Gruczek Trio pt. Awakening, zeszłorocznej laureatki konkursu.

Koncertom towarzyszyć będą dodatkowe wydarzenia m.in.: jam session, wystawa plakatów festiwalowych oraz muzyczno-gastronomiczne spotkania Jazz dobry!. Tegoroczny plakat zaprojektowany został przez uznanego artystę młodego pokolenia – Dawida Ryskiego.

Ponadto w specjalnie przygotowanych sektorach w przestrzeni Wirydarza Centrum Kultury będziecie mogli zapomnieć się we własnej tanecznej improwizacji, która, mamy nadzieję, stanie się Waszą naturalną odpowiedzią na „dźwiękowy impuls do tańca”.

BILETY I KARNETY:

Bilety i karnety całodniowe dostępne online oraz w kasie Centrum Kultury w Lublinie.

Karnet całodniowy 15.07 – 70/90 zł
Karnet całodniowy 16.07 – 80/100zł
Karnet całodniowy 17.07 – 70/90 zł

Karnety na cały festiwal: ulgowy – 250 zł / normalny 320 zł
dostępne wyłącznie w kasie Centrum Kultury w Lublinie.

Kasa czynna:
poniedziałki: 10:00-17:00
wtorek – piątek: 10:00-18:00 oraz przed każdym biletowanym wydarzeniem.
tel.: 81 466 61 40
e-mail: kasa@ck.lublin.pl

Projekt realizowany jest w ramach programu Przestrzenie Sztuki Taniec, który jest finansowany ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Lokalnym operatorem projektu jest Centrum Kultury w Lublinie.

Akceptuje postanowienia regulaminu.

FreshMail.pl