Kawiarnia i Księgarnia

Kawiarnia Centralna

W budynku Centrum Kultury w Lublinie mieści się również doskonała kawiarnia, która oferuje najwyższej jakości kawy speciality. W menu znajdziecie również lokalne craftowe piwa, wyselekcjonowane wina oraz słodkie i słone przekąski.

Centralna to położona w ścisłym centrum miasta, nowoczesna i przyjazna przestrzeń – miejsce spotkań, pracy, która każdego wieczoru zmienia się w kameralny bar i stanowi uzupełnienie naszej oferty kulturalnej.

Niezależnie od tego czy szukacie miejsca na poranną kawę, chcielibyście cieszyć się lampką wina przed jednym z naszych wydarzeń lub po prostu spędzić wieczór z przyjaciółmi – Centralna jest dla Was.

W okresie letnim zapraszamy Was do Wirydarza.

Centralna na Facebooku

Zapraszamy w godzinach
pn – czw: 9:00 – 22:00
pt – sb: 9:00 – 23:00
nd: 11:00 – 20:00


 

Księgarnia Dosłowna

Dosłowna to pierwsza autorska księgarnia w Lublinie. Idea nawiązuje do tradycji kultowych księgarni jakie do niedawna można było znaleźć w każdym mieście.
Możecie znaleźć w niej książki niemal wszystkich najważniejszych polskich wydawnictw. Nasze półki zapełniają bogate zbiory literatury pięknej, reportażu, książki dla dzieci ale też beletrystyka czy najciekawsze tytuły z zakresu nauk społecznych. Zgromadziliśmy również ciekawy zbiór antykwaryczny – przedwojenne czasopisma i historyczne wydania klasyków literatury.

Spotykając się z zaproszonymi przez nas autorami i poetami będziecie współtworzyć Dosłowną razem z nami. Wnętrze księgarni zostało zaaranżowane przez Roberta Kuśmirowskiego – jednego z najbardziej utytułowanych Polskich artystów–nawiązuje ono do przeszłości budynku Centrum Kultury.

Dosłowna na Facebooku

Zapraszamy w godzinach:
pn – pt: 11:00 – 19:00
sb: 14:00-20:00
tel: 81 466 61 34
e-mail: ksiegarnia@ck.lublin.pl


 


FreshMail.pl