Lublin Jazz Festiwal

18:00 - 18.06.2021 - Wirydarz - 0-100 zł - więcej
Lublin Jazz Festiwal

18:00 - 18.06.2021 - 0-100 zł - więcej

Festiwal jak co roku prezentuje najciekawszych przedstawicieli polskiej i światowej sceny jazzowej. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 12-18 lipca.

Podczas tegorocznej edycji zobaczymy koncerty z cyklu Lubelskie premiery. Na scenie Wirydarza wystąpi zespół Not For Sale – autorski projekt Krzysztofa Gryki oraz Aleksandra Kutrzepa Quartet razem z Mikołajem Trzaską, którzy zaprezentują materiał z albumu „No One Knows Where”. Z kolei w muzyczny trans z elementami improwizacji wprowadzi nas zespół Mikroelementy. Hipnotyczne sety to także specjalność polsko-angielskiego duetu James Holden / Wacław Zimpel. Koncert Emil Miszk & The Sonic Syndicate to okazja do usłyszenia jazzowego bandu z szeroko i mocno brzmiącą sekcją dętą. Na wirydarzowej scenie pojawią się także goście z USA, czyli grupa Billy Hart Quartet z weteranem jazzowej perkusji na czele. Z kolei zespół Prim reprezentuje wiedeńską, ambitną scenę jazzową, serwując miks lirycznych melodii i rockowych riffów. Reinterpretację płyty Andrzeja Trzaskowskiego „Seant” zaprezentuje Piotr Damasiewicz Union wraz z Davidem Murray’em. Przed nami także wyjątkowy wieczór z projektem Tomasz Dąbrowski & Istnienia Poszczególne, który będzie poświęcony pamięci jednego z najważniejszych muzyków na polskiej i europejskiej scenie jazzowej – Tomaszowi Stańce. Usłyszymy także jazzowe interpretacje kompozycji Zbigniewa Wodeckiego w wykonaniu Piotr Baron Quartet.

• [na tle bujnego bluszczu rosnącego na ceglanym murze stoi dwóch uśmiechniętych mężczyzn]
  • [Na ulicy stoi czterech mężczyzn, w tle jest ulica z samochodami oraz wysokie bloki]
  • [w scenerii łąki z drzewami, czwórka osób gra na istrumentach: po lewej kobieta gra na flecie, mężczyzna tzyma puzon, kolejny saksofon a następny kontrabas]
  • [na ciemnym tle stoi mężczyzna w okularach. W rękach trzyma saksofon]
Zdjęcie portretowe. Muzyk w kapeluszu i okularach korekcyjnych trzyma w ręku trąbkę

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

Festiwalowi towarzyszy wystawa „Jazz Tyrmanda” przygotowana przez Justynę Polakowską z okazji 100. rocznicy urodzin (2020) wybitnego pisarza, ale też znawcy i propagatora jazzu w Polsce. Wystawa będzie czynna od 12 do 23 lipca.

13.07 / wtorek
godz. 18:00 – Spotkanie z Mikołajem Trzaską na temat książki „Wrzeszcz! Mikołaj Trzaska. Autobiografia” / prowadzenie: Rafał Chwała / Wirydarz CK

17.07 / sobota
godz. 22:30 – Jam session / Wirydarz CK