Akademia Odkryć Fotograficznych

11:00 – 2017-09-23 – Sala Czarna – wstęp wolny

Gościem specjalnym Akademii we wrześniu będzie Joanna Mrówka.

Program spotkania:
godz.: 11.00-12.00: Akademia Odkryć Fotograficznych na Ukrainie
godz.: 12.00-12.30: wernisaż wystawy autorstwa Michała Sierpnia  „Akt macierzyństwa”
godz.: 12.30 – 14.30: gość specjalny Joanna Mrówka

Joanna Mrówka specjalizuje się w fotografii podróżniczej i ulicznej.  Jej miłość do fotografii podróżniczej i ulicznej da się odczuć natychmiast po przejrzeniu kilku zdjęć. Ciekawe kompozycje, decydujące momenty i zrównoważone światło sprawiają, że ogląda się je z dużą przyjemnością. Joanna jest też często w centrum akcji co pozwala odczuć atmosferę sytuacji.
Lubi też kolor i ciekawe oświetlenie. Joanna stara się wykonywać wieloplanowe zdjęcia, jednak skromnie uważa, że to dopiero przed nią. Jej inspiracją są prace Tomasza Tomaszewskiego, Alexa Webba i Steva McCurry. Joanna Mrówka fotografuje Nikonem D610 z obiektywem 24-70 mm. Pisze: „Mogę podróżować jedynie w czasie wakacji razem z dziećmi. Starając się połączyć pasję z rodziną co nie jest łatwe ale możliwe.”

Akademia Odkryć Fotograficznych adresowana jest do wszystkich osób, dla których fotografia jest czymś ważnym, pragnących rozwijać swoje umiejętności w tej dziedzinie.
Na program comiesięcznych zajęć składają się wykłady połączone z autorskimi warsztatami lubelskich, polskich i zagranicznych fotografików oraz wykłady wybitnych teoretyków kultury zapraszanych przez organizatorów. Na naszych spotkaniach gościli między innymi: Witold Krassowki, Tadeusz Rolke, Chris Niedenthal, Tomasz Sikora, Krzysztof Gierałtowski, Maciek Nabrdalik, Andrzej Dragan, Krzysztof Miller, Maksymilian Rigamonti, Adam Pańczuk, Krzysztof Hejke, czy Wojciech Prażmowski. Chociaż projekt nie jest skierowany do osób początkujących, serdecznie zapraszamy też osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z fotografią.

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Pracownia Promocji Dziedzictwa Kulturowego
tel. 81 466 61 23
e-mail: nik7@go2.pl

Zobacz również

Akademia Odkryć Fotograficznych
11:00 wstęp wolny EdukacjaSpotkanieWizualne

FreshMail.pl