Lubliner Festival

17:00 - 12.09.2020 - Sala Widowiskowa - wstęp wolny - więcej
Lubliner Festival

17:00 - 12.09.2020 - wstęp wolny - więcej

Alona Szostak zaprasza na niezwykły recital. Śpiewane w czterech językach – jidish, hebrajskim, rosyjskim i polskim – pieśni, których będzie można wysłuchać podczas koncertu, opowiadają o miłości i samotności, spełnieniu i tęsknocie, nadziei i rozpaczy. Czyli o życiu.

Recital miał swoją premierę na Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera. Na program składają się dopracowane aranżacyjnie i interpretacyjnie starannie dobrane utwory, które chociaż niełatwe i tęskne, to niosą w sobie, dzięki niezwykłemu głosowi Alony, prawdziwe umiłowanie życia.

Alona Szostak – aktorka Teatru Polskiego w Poznaniu, absolwentka Instytutu Teatralnego w Moskwie. Pracowała w stołecznym Teatrze im. M. Gogola, później w Wilnie. Znana z pięknego, ciepłego głosu aktorka jest związana od wielu lat z Teatrem Rozrywki w Chorzowie. W ubiegłym roku otrzymała tytuł najlepszej wokalistki musicalowej w 13. edycji Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury w Warszawie. W październiku 2003 roku przygotowała recital pt. „Człowieczy los – piosenki Anny German”, który gości na stałe na Małej Scenie Teatru Rozrywki. Alona Szostak zagrała w filmie fabularnym „Ewa” w reż. A. Sikory i I. Villqista (2011), w polsko-szwedzkim obrazie „Obce niebo” w reż. D. Gajewskiego (Luba) a także w serialach „Lekarze” oraz „Na noże”. W serialu Pawła Demirskiego pt. „Artyści” wcieliła się w rolę ducha Lidii Zamkow. Od dwóch lat gra doktor Teklę w „Seksmisji” w Teatrze Miejskim w Lesznie. Jednak najgłośniejszą jej rolą jest postać Gertrudy, w którą wciela się w spektaklu „Hamlet” w reżyserii Mai Kleczewskiej, wystawionym przez Teatr Polski w Poznaniu.

Podczas recitalu Alonie Szostak akompaniować będzie Lena Minkacz – absolwentka Donieckiej Akademii Muzycznej (Konserwatorium), Wydział Fortepianu Solistycznego. Przez 15 lat pracowała w Konserwatorium w Doniecku jako akompaniator. W 1983 roku w Użgorodzie (Ukraina) zdobyła wyróżnienie za akompaniament w konkursie dla solistów grających na instrumentach ludowych.
Od 1997 roku – czyli od przyjazdu do Polski – pracuje w Teatrze Rozrywki jako akompaniator. Usłyszeć można ją także grającą na pianinie i keyboardzie w orkiestrze Teatru.

Sala Widowiskowa

12-09-2020 - wstęp wolny - więcej