Fotografia w dialogu

17:30 - 04.09.2017 - Sala Czarna - wstęp wolny - więcej
Fotografia w dialogu

17:30 - 04.09.2017 - wstęp wolny - więcej

Gościem Pracowni Fotografii będzie Andrzej Dudek-Dürer: artysta sztuk wizualnych, performer, kompozytor.

W swojej interdyscyplinarnej twórczości posługuje się różnymi środkami wypowiedzi: fotografią, zapisami filmowymi, wideo, grafiką, słowem, dźwiękiem. Najważniejszym obszarem pracy artysty są jednak działania o charakterze performance. Reprezentuje jedną z najbardziej konsekwentnych i zarazem radykalnych postaw twórczych w polskiej sztuce – stawia znak równości pomiędzy sztuką i życiem. Złożoną postawę Dudka-Dürera cechuje synkretyzm religijny i duchowy. Prace artysty odwołują się do systemów religijno-filozoficznych Wschodu i Zachodu, jak również praktyk szamańskich. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich przedstawicieli performance i sztuki poczty na świecie. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

Spotkanie poprowadzi Krzysztof Jurecki – krytyk sztuki, kurator i kolekcjoner fotografii.

Sala Czarna

Peowiaków 12