Lubliner Festival

00:00 - 09.09.2020 - Online - wstęp wolny - więcej
Lubliner Festival

00:00 - 09.09.2020 - wstęp wolny - więcej

Atlas dźwięków jest spektaklem Ludomira Franczaka będącym kolekcją historii, które łączy wspólna perspektywa – wrażliwość na doznania słuchowe. Pokazują one prywatny świat, przedziwne kolekcje, niemożliwe archiwa. Podróżujemy w czasie i przestrzeni, wsłuchując się w skorupę ziemską, która przechowuje resztki pozostałe po naszych przodkach.

Edycja specjalna Atlas dźwięków / Studnia przygotowana na zamówienie FestivAltu skupia się całkowicie na dawnej dzielnicy żydowskiej Lublina i na pozostałych po niej śladach, jest dźwiękowym spacerem po tej przestrzeni, rozbudowanym słuchowiskiem przygotowanym wspólnie z Marcinem Dymiterem. Całość tekstu oparta jest o doświadczenia zebrane w trakcie realizacji projektu Oddychająca Góra, który tworzony był z Magdaleną Franczak w 2015 roku w ramach Six Verb Movement na festiwalu Konfrontacje i nawiązuje do nagrań dźwiękowych, jakie Ludomir Franczak dokonał wtedy w budynku studni – jednej z niewielu pozostałości po dawnym Mieście Żydowskim.

scenariusz, reżyseria, działania performatywne – Ludomir Franczak; muzyka, opracowanie dźwiękowe – Marcin Dymiter; głosy: Irena Jun, Marcin Barski, Ludomir Franczak, ze specjalnym udziałem Louise Steinman; współpraca – Magdalena Franczak; produkcja – FestivALT z Marcinem Dytmerem

09-09-2020 - wstęp wolny - więcej