Company Wayne McGregor

Company Wayne McGregor

19:00 - 17.11.2019 - 40-80 zł - więcej
Kup bilet

Nowatorskie projekty, które zmieniły oblicze tańca współczesnego, teledyski gwiazd popkultury i filmy, które na pewno oglądaliście. Wybitny twórca po raz pierwszy w Lublinie!

Wayne McGregor to wybitny, znany na całym świecie brytyjski choreograf i reżyser. Ceniony za nowatorskie projekty, które zmieniły taniec współczesny. To twórca, którego choreografie możecie oglądać nie tylko w renomowanych brytyjskich teatrach – National Theatre i Royal Court ale też operze La Scala i Royal Opera ENO.

Jego praca wywarła ogromny wpływ na popkulturę.  Tworzył ruch do filmów „Harry Potter i Czara Ognia”, „Legenda Tarzana”, „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, wielokrotnie nagradzanych  teledysków Radiohead, Thoma Yorke’a, The Chemical Brothers. To dzięki niemu pokazy mody podczas London Fashion Week, NY Fashion Week i gale Brit Awards są tak zachwycające.

Największe zespoły baletowe świata korzystają z jego prac.
Choreografie, które tworzył znajdziecie w repertuarach najważniejszych zespołów na świecie – Paris Opera Ballet, New York City Ballet, Alvin Ailey American Dance Theater, Bolshoi Ballet czy NDT 1. W Company Wayne McGregor od 1993 r. z zespołem wybitnych tancerzy eksploruje nowe możliwości ruchu tworząc zachwycające widzów, wybitne spekakle.

Nowatorski, dynamiczny spektakl, który podlega ciągłej ewolucji!

Autobiography” to spektakl, który wciąż się zmienia i za każdym razem wygląda inaczej. Układ i kolejność 23 choreograficznych sekwencji tanecznych są kształtowane przez algorytm  aranżujący je każdorazowo od nowa. Wszystko to sprawia, że każdy pokaz spektaklu ma unikatowy, niepowtarzalny charakter. Do imponującego zespołu współtwórców spektaklu dołączyli: twórczyni i producentka muzyki elektronicznej Jlin, artysta wizualny Ben Bullen-Williams, projektantka oświetlenia Lucy Carter, projektant kostiumów Aitor Throup, dramaturżka Uzma Hameed oraz Nick Rothwell – twórca algorytmu wykorzystanego w spektaklu.

pomysł, reżyseria i choreografia: Wayne McGregor; choreografia (we współpracy z tancerzami): Rebecca Bassett-Graham, Jordan James Bridge, Travis Clausen-Knight, Louis McMiller, Daniela Neugebauer, Jacob O’Connell, James Pett, Fukiko Takase, Po-Lin Tung, Jessica Wright; muzyka: Jlin; scenografia, projekcje: Ben Cullen Williams; projekt oświetlenia: Lucy Carter; kostiumy: Aitor Throup; dramaturgia: Uzma Hameed; premiera: 4 października 2017, Sadler’s Wells; czas trwania: 80 min (bez przerwy)
dyrektor prób: Odette Hughes; dyrektor techniczny: Christopher Charles; menadżer techniczny: Ashley Bolitho; technik/relighter: Genevieve Giron; technik: Niamh Percy; programator oświetlenia: Jenny Kershaw; realizacja dźwięku: Nick Sagar; animacja: Tom Scott; parnterzy ds. badań naukowych: Wellcome Trust Sanger Institute, EMBL-European Bioinformatics Institute, Connecting Science – Wellcome Genome Campus Public Engagement, Wellcome Genome Campus Society and Ethics Research, University Medical Centre Utrecht
produkcja: Studio Wayne McGregor; współprodukcja: Sadler’s Wells (UK); Les Théâtres de la Ville de Luxembourg; Edinburgh International Festival (UK); Festspielhaus St Pölten (Austria); Carolina Performing Arts at The University of North Carolina at Chapel Hill (USA); Movimentos Festwochen der Autostadt in Wolfsburg (Niemcy); partnerzy zlecający: West Kowloon Cultural District (Hong Kong); Festival Diaghilev. P.S. (Rosja); Centro Cultural Vila Flor, Guimarăes (Portugalia); Seattle Theatre Group, (USA); Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance (UK).
Muzyka Jlin we współpracy z Unsound.
Specjalne podziękowania dla A.T. Studio.

Spektakl zdobył następujące nagrody:
– Yellow Pencil za scenografię: Ben Cullen Williams / Studio Wayne McGregor
D&AD Awards, 2018
– Najlepszy spektakl współczesny: Company Wayne McGregor
Danza&Danza Magazine Awards, 2018
– Gross Family Prize 2018: Wayne McGregor, Jlin
– za uznanie dla wypracowania nowych form współpracy pomiędzy tańcem a muzyką

BILETY
kategoria premium – 80 zł
kategoria I – 60 zł
kategoria II – 40 zł

16.11 – kup bilet