Polska Sieć Tańca

Polska Sieć Tańca

18:00 - 02.06.2021 - 15-30 zł - więcej

Carme(n)love

„Carme(n)love” to opowieść o prawdziwej femme fatale – złej, okrutnej, nieszczęśliwej, wolnej. Spektakl jest autorską interpretacją opery „Carmen” Georgesa Bizeta o kobiecie targanej różnymi uczuciami: złością, nienawiścią, a jednocześnie miłością i ogromnym pożądaniem. Czy Carmen znała prawdziwą miłość? Czy potrafiła kochać? Czy jest postacią zupełnie negatywną? Dlaczego źle skończyła?? Być może nie umiała się odnaleźć w otaczającej ją rzeczywistości?? Być może miłość, której tak pragnęła, nie zaspokoiła jej duszy.

Najlepiej opisuje ten typ kobiety Charles Baudelaire w „Kwiatach Zła” przedstawiając ją jako demona, ofiarę rzeczywistości, wielki umysł, poszukiwaczkę nieskończoności, istotę pełną krzyków i płaczu. Carmen żyje w każdej kobiecie, być może w trakcie spektaklu narodzi się ona na nowo.

Choreografia: Małgorzata Ziółkowska; obsada: Małgorzata Boruń, Julia Domagalska, Alicja Horwath-Maksymow, Małgorzata Kowalska, Katarzyna Lipiec, Pamela Paprota, Anna Piotrowska, Marta Rolska, Marta Starostecka, Bartłomiej Banasiak, Szymon Pacholec, Tomasz Słomka, Aleksander Staniszewski, Mateusz Wróblewski, Kamil Zdańkowski, Piotr Ziółkowski

• Zdjęcie przedstawia grupę tancerzy wykonujących układ na scenie podczas występu
  • Zdjęcie. Przedstawia tancerzy i tancerki w kostiumach w stylu latynoskim. Pada na nich czerwone światło.

Intercepted/Przechwycone

Spektakl „Intercepted/Przechwycone” porusza temat spełnienia, samorealizacji, drogi do celu, jakim są nasze marzenia, idee i pasje. Jak zachować indywidualność i swoje potrzeby na ścieżce do spełnienia wobec przeciwności losu, presji, oczekiwań, relacji, sytuacji, historii, zbiegów okoliczności, które PRZECHWYTUJĄ nas w drodze do CELu kierując na inne tory. Choreograf stawia pytanie: czy jesteś w stanie wytrwać w dążeniu do marzeń i pasji? Czy mimo przeciwności losu wracasz na swoją indywidualną trasę czy też dajesz się przechwycić?

Pierwszą inspiracją choreografa był hokej, najszybsza gra zespołowa, i jej nieprzewidywalność po przechwyceniu krążka. Obrazami choreograficznymi przedstawiona jest determinacja postaci, które mają poczucie własnej wartości i nie dają się przechwycić, ale także siła masy, mainstreamu, która wciąga słabsze, niezdecydowane jednostki. Kompozycja choreograficzna pozwoliła zaprezentować koloryt i dualność osobowości. Pokazuje proces wchodzenia w relacje w tłumie, z masą ludzi, z uważnością, by nie utracić siebie, swoich celów, marzeń, idei i pasji – choć trudno, warto wytrwać!

Choreografia została zbudowana w oparciu o techniki tańca współczesnego charakterystyczne dla stylu W&M Physical Theatre Wojciecha Mochnieja.

Choreografia: Wojciech Mochniej; obsada: Małgorzata Boruń, Alicja Horwath-Maksymow, Małgorzata Kowalska, Katarzyna Lipiec, Pamela Paprota, Anna Piotrowska, Marta Rolska, Marta Starostecka, Bartłomiej Banasiak, Szymon Pacholec, Tomasz Słomka, Aleksander Staniszewski, Mateusz Wróblewski, Kamil Zdańkowski, Piotr Ziółkowski

Polska Sieć Tańca – to pierwsza sformalizowana sieć współpracy między instytucjami i organizacjami wspierającymi rozwój tańca współczesnego w Polsce. Każdego sezonu Partnerzy Sieci wybierają do wspólnego repertuaru najciekawsze produkcje polskich niezależnych artystów i instytucjonalnych zespołów tanecznych. Spektakle nominowane na dany rok, w ramach Sieci, wyruszają w trasę, podczas której odwiedzają ośrodki partnerskie. Aktualny sezon Sieci z uwagi na pandemię został rozciągnięty na dwa lata. PST 2020/21 tworzy 14 Partnerów prezentujących 11 spektakli tanecznych, z udziałem niemal 100 artystów. Wszystkie sieciowe pokazy, które ze względu na zamknięcie teatrów dla publiczności lub skutki COVID nie mogły się odbyć w 2020 roku zostały przeniesione na rok 2021, do końca którego planowych jest ponad 50 pokazów w całym kraju, z poszanowaniem obostrzeń i aktualnych wytycznych. Więcej: www.pst.info.pl.

Organizatorem Polskiej Sieci Tańca jest Instytutu Muzyki i Tańca. Sfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

15-30 zł

Sala Operowa

Centrum Spotkania Kultur