Otwieramy Centrum Kultury!

Cyrk

20:30 – 2020-06-30 – Wirydarz – wstęp wolny

Bezrobotny włóczęga podejmuje pracę jako cyrkowiec. Podczas nauki sztuki aktorskiej zakochuje się w woltyżerce, która nie odwzajemnia jego uczucia.

Uciekając przez policjantem Tramp przypadkowo trafia na cyrkową arenę wzbudzając aplauz widowni. Dyrektor cyrku (Al Ernest Garcia) postanawia zatrudnić go jako woźnego, licząc, że przy okazji będzie rozśmieszał widzów. W ten sposób Tramp zostaje „zawodowym” komikiem. Jednak atmosfera pracy w cyrku jest daleka od spokojnej. Dyrektor znęcą się nad swoją bratanicą (Merna Kennedy) i nie pozwala jej myśleć o ślubie z linoskoczkiem. Zadurzony w dziewczynie Tramp postanawia im pomóc, dając przy tym występ cyrkowy wszech czasów. Jego ekwilibrystyczny spacer po linie, z czterema małpami, rowerem i spodniami w kostkach, od prawie stu lat rozśmiesza nawet tych, którzy nie lubią clownów.

reżyseria: Charlie Chaplin
komedia, niemy / USA / 1928
czas trwania: 78 min

Projekt współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

Benshi Live– to nowa inicjatywa w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Benshi”. Nasza nazwa wywodzi się od japońskiego terminu popularnego w Japonii z okresu kina niemego. Był to specjalny urząd – opowiadacza i interpretatora filmowych zdarzeń. Ponieważ filmy zagraniczne stanowiły dla japońskiego widza kulturową nie lada zagadkę, pomagał on oglądającym zrozumieć płynące z ekranu treści, dopełniając tym samym odbioru dzieła. Robił to w trakcie pokazu filmu, więc automatycznie w Japonii stał się jego częścią. Taka forma okazała się tak popularna, że kino dźwiękowe przyjęło się w Kraju Kwitnącej Wiśni dopiero w połowie lat 30′. W nowym projekcie Benshi Live spróbujemy odtworzyć to zjawisko. Jako, że japońscy Benshi oprócz faktów przekazywali również nieprawdziwe informacje, my również postaramy się troszkę pozmyślać. Po filmie odbędzie się rozmowa, podczas której razem z publicznością zweryfikujemy, co było prawdą a co nie.

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
otwarta od 19 stycznia 2021
we wtorki i czwartki w godzinach 16:00-18:00
tel. 81 466 61 40
W pozostałych dniach prosimy o kontakt mailowy (kasa@ck.lublin.pl).

Każdy uczestnik wydarzenia zobowiązany jest do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia.
Oświadczenie należy dostarczyć do CK bezpośrednio przed wydarzeniem lub wypełnić na miejscu.
Pobierz oświadczenie

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych:
Zobacz Klauzulę
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Kinoteatr Projekt
tel.: 81 466 61 21
e-mail: kinoteatrprojekt@o2.pl

Zobacz również

Cyrk
20:30 wstęp wolny Film

FreshMail.pl