Otwieramy Centrum Kultury!

Cyrk

20:30 – 2020-06-30 – Wirydarz – wstęp wolny

Bezrobotny włóczęga podejmuje pracę jako cyrkowiec. Podczas nauki sztuki aktorskiej zakochuje się w woltyżerce, która nie odwzajemnia jego uczucia.

Uciekając przez policjantem Tramp przypadkowo trafia na cyrkową arenę wzbudzając aplauz widowni. Dyrektor cyrku (Al Ernest Garcia) postanawia zatrudnić go jako woźnego, licząc, że przy okazji będzie rozśmieszał widzów. W ten sposób Tramp zostaje „zawodowym” komikiem. Jednak atmosfera pracy w cyrku jest daleka od spokojnej. Dyrektor znęcą się nad swoją bratanicą (Merna Kennedy) i nie pozwala jej myśleć o ślubie z linoskoczkiem. Zadurzony w dziewczynie Tramp postanawia im pomóc, dając przy tym występ cyrkowy wszech czasów. Jego ekwilibrystyczny spacer po linie, z czterema małpami, rowerem i spodniami w kostkach, od prawie stu lat rozśmiesza nawet tych, którzy nie lubią clownów.

reżyseria: Charlie Chaplin
komedia, niemy / USA / 1928
czas trwania: 78 min

Projekt współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

Benshi Live– to nowa inicjatywa w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Benshi”. Nasza nazwa wywodzi się od japońskiego terminu popularnego w Japonii z okresu kina niemego. Był to specjalny urząd – opowiadacza i interpretatora filmowych zdarzeń. Ponieważ filmy zagraniczne stanowiły dla japońskiego widza kulturową nie lada zagadkę, pomagał on oglądającym zrozumieć płynące z ekranu treści, dopełniając tym samym odbioru dzieła. Robił to w trakcie pokazu filmu, więc automatycznie w Japonii stał się jego częścią. Taka forma okazała się tak popularna, że kino dźwiękowe przyjęło się w Kraju Kwitnącej Wiśni dopiero w połowie lat 30′. W nowym projekcie Benshi Live spróbujemy odtworzyć to zjawisko. Jako, że japońscy Benshi oprócz faktów przekazywali również nieprawdziwe informacje, my również postaramy się troszkę pozmyślać. Po filmie odbędzie się rozmowa, podczas której razem z publicznością zweryfikujemy, co było prawdą a co nie.

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
w dniach 1 lipca-31 sierpnia
czynna od poniedziałku do czwartku
w godzinach 12:00-17:00

Każdy uczestnik wydarzenia zobowiązany jest do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia.
Oświadczenie należy dostarczyć do CK bezpośrednio przed wydarzeniem lub wypełnić na miejscu.
http://ck.lublin.pl/wp-content/uploads/2020/07/oświadczenie-uczestnik-wydarzenia.pdf

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych:
http://ck.lublin.pl/wp-content/uploads/2020/07/Klauzula-informacyjna-o-przetwarzaniu-danych-osobowych-uczesnika-wydarzenia.pdf
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Kinoteatr Projekt
tel.: 81 466 61 21
e-mail: kinoteatrprojekt@o2.pl

Zobacz również

Eastern

Czy możliwe jest odrzucenie zasad rządzących wszechogarniającą kulturą zemsty, pełną przemocy i terroru? Szokująca wizja przyszłości z muzyką zespołu Pro8l3m w tle!

Depeche Mode: Spirits in the Forest — projekcja zapisu koncertów

Niepowtarzalna okazja dla fanów muzyki i grupy Depeche Mode! Przedpremierowo wyświetlimy zapisy dwóch berlińskich koncertów zespołu z trasy Global Spirit.

Wielkie piękno

Historia starzejącego się dziennikarza, który przemierzając ulice Wiecznego Miasta, wspomina swoją pełną namiętności, acz bezpowrotnie utraconą młodość.

Kino w Wirydarzu

Zapraszamy na dwa filmowe wieczory w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie!
Cyrk
20:30 wstęp wolny Film

FreshMail.pl