Konfrontacje

21:00 - 09.10.2021 - Piwnice CK - wstęp wolny - więcej
Konfrontacje

21:00 - 09.10.2021 - wstęp wolny - więcej

Koncert jednej z najzdolniejszych artystek młodego pokolenia, wokalistki, artystki wizualnej, w fenomenalny sposób używającej głosu jako instrumentu. Oniryczne wokalne utwory Antoniny Nowackiej przywołują echa muzyki dalekiego wschodu, religijnych pieśni. I same w dużej mierze składają się z echa.

Antonina Nowacka jest wokalistką zainteresowaną wykorzystaniem głosu jako instrumentu. Jej dźwiękowe poszukiwania osadzone są w operze, a także muzyce dawnej: pieśniach antycznych i religijnych. Z trębaczem Olgierdem Dokalskim oraz producentem Pawłem Bartnikiem współtworzyła zespół kIRk, w audiowizualnym duecie WIDT eksperymentowała z warstwą elektroniczną. W ubiegłym roku ukazał się jej solowy album Lamunan, będący konsekwencją wielomiesięcznego pobytu Nowackiej w Indonezji. Artystka studiowała lokalną muzykę tradycyjną, a jej oparta na nawarstwiającym się głosie i jego echach płyta jest rezultatem godzin spędzonych w jawajskich jaskiniach. Lamunan zostało bardzo ciepło przyjęto przez krytykę, trafiając nawet na listę 100 najlepszych albumów 2020 roku sporządzoną przez brytyjski portal Quietus.

fot. Marcelina Pieniążek

Pełny program Klubu Festiwalowego Konfrontacji znajdziesz tutaj.

Sponsorem Klubu Festiwalowego i 26. edycji Festiwalu Konfrontacje Teatralne jest Browar Tenczynek.

Piwnice CK

Zespół Konfrontacji Teatralnych