Lubliner Festival

Kayah & Transoriental Orchestra – koncert finałowy

20:00 - 08.08.2021 - Muszla Koncertowa im. Romualda Lipko w Ogrodzie Saskim w Lublinie - wstęp wolny/bezpłatne wejściówki - więcej
Lubliner Festival

20:00 - 08.08.2021 - wstęp wolny/bezpłatne wejściówki - więcej

Limit wejściówek został wyczerpany.

Transoriental Orchestra to etniczny projekt muzyczny Kayah – synergia żydowskich, słowiańskich, bałkańskich oraz perskich brzmień w połączeniu z nieprzewidywalną mieszanką oryginalnych improwizacji etno-jazzowych, elektroniki oraz muzyki filmowej.

Kayah & Transoriental Orchestra wykonują piosenki inspirowane tradycyjną muzyką oraz pieśniami żydowskimi z różnych regionów Europy i Bliskiego Wschodu. Na koncercie pojawiają się reminiscencje muzyczne najbardziej znanych pieśni w nowoczesnych i energetycznych koncertowych aranżacjach, a Kayah śpiewa w siedmiu językach: po hebrajsku, holendersku, arabsku, macedońsku, angielsku oraz w jidysz i ladino. Do współpracy przy projekcie Kayah zaprosiła Atanasa Valkova – polsko-bułgarskiego kompozytora filmowego i producenta muzycznego. Wspólnie wybrali do projektu wybitnych instrumentalistów oraz solistów pochodzenia polskiego, ukraińskiego i irańskiego, co dodatkowo poszerza muzyczny dialog i nadaje charakter autentycznej wielokulturowości projektu.
Jan Smoczyński objął rolę kierownika muzycznego koncertów, sprawiając, że te stały się wyjątkowe.

• Kayah. Zdjęcie portretowe piosenkarki. Ma długie ciemne, kręcone włosy i kolorowe kolczyki. Przykłada dłonie do ust.
  • Kayah. Zdjęcie portretowe piosenkarki. Kobieta ma na sobie niebieską marynarkę z dużą kolorową ozdobą na przodzie. Białe, jednolite tło.

W repertuarze artystów znajdują się m.in. takie utwory jak: Aman Minush, Quinze Anos, Kondja Mia, Lamma Badah, El Elijahu, Cziribim, Hava Nagila, Ajde Jano, My Yiddishe Mame, czy RebekaWarszawo ma, jak również utwory dobrze znane z repertuaru Kayah, jak np. Sto lat młodej parze, czy Jeśli Bóg istnieje. W instrumentarium zespołu znalazły się niespotykane instrumenty, takie jak: cymbały, santur, oud, saz, lutnie, flety, piszczałki, perkusje świata i wiele innych.
Projekt miał swoją premierę na Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera 30 sierpnia 2012 r. Po bardzo entuzjastycznych reakcjach publiczności artyści zdecydowali o zarejestrowaniu materiału na płycie. Album „Kayah & Transoriental Orchestra” miał swoją premierę w dniu urodzin Artystki – 5 listopada 2013 r.
Artyści koncertują z projektem zarówno w Polsce, jak i zagranicą (m.in. na Bali, w Izraelu, czy Hiszpanii), przyciągając zawsze tłumy fantastycznie bawiącej się publiczności i zdobywając gigantyczne owacje.

wstęp wolny/bezpłatne wejściówki

Rezerwacja wejściówek:

od 26 lipca w kasie CK oraz pod adresem: kasa@ck.lublin.pl
Liczba miejsc ograniczona.
1 osoba może zarezerwować max. 4 wejściówki.
Zarezerwowana wejściówka ważna jest do 10 min. przed rozpoczęciem koncertu.

Muszla Koncertowa im. Romualda Lipko w Ogrodzie Saskim w Lublinie

Zielony amfiteatr w sercu najpiękniejszego parku Lublina

08-08-2021 - wstęp wolny/bezpłatne wejściówki - więcej