Lubliner Festival

Lublin. Pamięć miejsca – wirtualne zwiedzanie wystawy w Ośrodku Brama Grodzka – Teatr NN [online]

17:00 - 09.09.2020 - Online - wstęp wolny - więcej
Lubliner Festival

17:00 - 09.09.2020 - wstęp wolny - więcej

Wystawa „Lublin. Pamięć miejsca” prezentuje historię lubelskiej dzielnicy żydowskiej poprzez tekst, dźwięk i obraz.

Przechodząc przez ekspozycję obejrzymy setki fotografii i map, wsłuchamy się w dźwięki przedwojennego miasta i wspomnienia jego mieszkańców. Znajdziemy się w przestrzeni symbolicznego archiwum z ułożonymi na półkach segregatorami i teczkami w których możemy znaleźć informacje o konkretnych domach, ulicach i osobach – dawnych mieszkańcach dzielnicy żydowskiej w Lublinie.
Wydarzenie będzie realizowane na żywo w formie webinaru, a uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań za pośrednictwem czatu.

Online

09-09-2020 - wstęp wolny - więcej