Centralny Plac Zabaw

Okruchy wspomnień

11:00 - 13.08.2018 - plac przed Centrum Kultury/Oratorium - wstęp wolny / zapisy - więcej
Centralny Plac Zabaw

11:00 - 13.08.2018 - wstęp wolny / zapisy - więcej

Zapraszamy młodzież i osoby w wieku 50+ na spotkania wokół starych fotografii. Jeśli masz w domu zdjęcia sprzed lat, o których być może już zapomniałeś, zabierz je ze sobą i przyjdź do Centrum Kultury!

Wspólnie będziemy pracować nad edycją materiałów fotograficznych oraz tekstów stworzonych na podstawie Waszych opowieści. Odświeżymy historie, momenty, ludzi, którzy zostali na nich uwiecznieni, zastanowimy się, czy da się je połączyć jedną historię i stworzymy wystawę, na której pokażemy Lublin sprzed lat. Podczas warsztatów zastanowimy się jaka jest wartość starych zdjęć, dlaczego nie wolno ich wyrzucać i jakie mają znaczenie dla innych osób. Pracując w międzypokoleniowych grupach poszukamy odpowiedzi na pytanie, czy fotografie, które trzymamy w swoich albumach mogą być dokumentem historycznym i co można z nich wyczytać? Wspólnie pochylimy się nad zaprezentowanymi zbiorami, nadając im osobistą narrację. Nauczymy się pracować nie tylko nad obrazem, ale także nad słowem i tekstem, a z wybranych opowieści stworzymy wystawę.

Harmonogram warsztatów:

• 25 lipca godz. 10:00 – warsztaty archiwizacji fotografii,
  • 31 lipca godz. 10:00 – warsztaty czytania fotografii,
  • 13 sierpnia godz. 11:00 – warsztaty opracowywania tekstów i opisów do fotografii.

Uczestnikom zostaną wykonane pamiątkowe fotografie portretowe.

Wernisaż wystawy fotografii odbędzie się 19 sierpnia o godz. 15:00.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

wstęp wolny / zapisy

plac przed Centrum Kultury/Oratorium