Fotografia w dialogu

Przeczytać zdjęcie. Napisać zdjęcie.

18:00 – 2018-05-25 – Piwnice CK – wstęp wolny

Pracownia Fotografii Centrum Kultury w Lublinie zaprasza na spotkanie i warsztat na styku fotografii i literatury. Tematem spotkania będzie czytanie fotografii i próby ubrania tego doświadczenia w literacką formę. Na zajęciach będziemy się uczyli, jak szukać opowieści w zdjęciu i jak znajdować w sobie odwagę, by tę opowieść powołać do życia. Jak przechodzić od obrazu do tekstu i z powrotem.

Trawestując hasło „Koń” w sarmackiej encyklopedii ks. Benedykta Chmielowskiego – że „to, co jest na zdjęciu, każdy widzi”. Ale to, że patrzy, nie znaczy jeszcze, że widzi. A widzi – że czyta. Bo niektóre fotografie są jak całe zdania, ba, nawet rozdziały opowieści, które można odczytywać. I to na najrozmaitsze sposoby.

 

Jacek Dehnel – pisarz, tłumacz, malarz, kolekcjoner fotografii.

 

Fotografia w dialogu
Cykl otwartych spotkań, w których poprzez warsztaty i spotkania z mistrzami fotografii dajemy możliwość zdobywania wiedzy. Szczególną uwagę poświęcamy fotografii tradycyjnej. Do współpracy zapraszamy zarówno fotografów jak i teoretyków sztuki, artystów czerpiących z fotografii i kolekcjonerów.

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Marcin Sudziński
e-mail: marcin.sudzinski@gmail.com

Zobacz również

Przeczytać zdjęcie. Napisać zdjęcie.
18:00 wstęp wolny SpotkanieWizualne

FreshMail.pl