Mobilna Galeria Fotografii

12:35 - 18.09.2021 - plac przed Centrum Kultury - wstęp wolny - więcej
Mobilna Galeria Fotografii

12:35 - 18.09.2021 - wstęp wolny - więcej

Mobilna Galeria Fotografii zaprasza na kolejna wstawę zdjęć. Inspiracją autora było ludzkie zdziwienie i zachwyt nad światem.

Tak fotograf mówi o swojej wystawie:

Motywacja, która posłużyła do wykonania prezentowanych na wystawie zdjęć, dalece różni się od tej, jakiej zwykle używam w swojej pracy. Najczęściej myślę bowiem o tym, aby fotografia czemuś służyła, aby opowiadała historię, próbowała tłumaczyć człowieka drugiemu człowiekowi.

Tym razem starałem się wykorzystać jedynie zdziwienie, czysty zachwyt nad światem, czasami radość i rozbawienie, zażenowanie, ale też i niepokój, wszystko, tylko nie chęć opowiedzenia historii. Okazało się to dla mnie niespodziewanie trudnym wyzwaniem, którego powody upatruję w nabytych przyzwyczajeniach. Spróbowałem się z tym zmierzyć, fotografując w Polsce podczas prowadzonych, licznych warsztatów fotograficznych oraz kilku za granicą. Czuję, że jeszcze nie mogę osiągnąć tego, czego bym chciał, ale też i nie przestaję chcieć tego, czego nie mogę. Prezentuję więc skromną próbę, jakiś początek…i kontynuuję.

Wystawa została zrealizowana w ramach maratonu fotograficznego Akademii Odkryć Fotograficznych oraz Kazimierskiej Wiosny Fotograficznej.

Tomasz Tomaszewski – doktor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, agencji Visum Archiv w Hamburgu, agencji National Geographic Creative w Waszyngtonie oraz American Society of Media Photographers. Zajmuje się fotografią prasową, publikuje swoje zdjęcia w najważniejszych pismach polskich i wielu zagranicznych, jak: National Geographic Magazine, Stern, Paris Match, GEO, New York Times, Time, Fortune, Elle, Vogue.

Partnerem organizacyjnym Mobilnej Galerii Fotografii jest IDEA STUDIO

plac przed Centrum Kultury