Teatr MGAP

Tytuł roboczy „MY””

16:00 – 2020-01-15 – Sala Czarna – 10 zł

Ponad 100 dni, w trakcie których zaprezentujemy ponad 100 wydarzeń teatralnych! Trwa Karnawał Teatralny Centrum Kultury w Lublinie. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Co to jest „koniara”, „iluminaci”, „sylwester z Andrzejem Dudom”, „Coconut song” i „unicorn” – młodzież wie. A widz dowie się na pewno, ponieważ to motywy składowe spektaklu „Tytuł roboczy „MY”” – spektaklu stworzonego przez młodzież dla młodzieży i o młodzieży. Wykreowany bohater zbiorowy „MY” to swoisty everyman, choć każda z sześciu aktorek to zarazem indywidualność.

Spektakl, będący pierwszą częścią trylogii, przy pomocy języka i kodu młodzieży w lekki sposób opowiada o momencie przejścia od dzieciństwa do młodości. Całość dopełniają ciekawe rozwiązania scenograficzne i wyjątkowa muzyka.

„Za świadome użycie oryginalnych środków wyrazu teatru pure nonsense oraz za kreację zbiorową w spektaklu”, „za wyobraźnię, zespołowość i poczucie abstrakcji” oraz „za pokazanie absurdów oraz problemów dorastającego człowieka w niezwykle humorystycznej i interesującej konwencji” spektakl otrzymał pierwszą nagrodę podczas Sceny Młodych w Lublinie oraz Ogólnopolskiego Przeglądu Małych Form Teatralnych.

Teatr MGAP czyli (Młodzieżowa Grupa Artystycznych Poszukiwań) to grupa sześciu 16 -17-latek od czterech lat poszukująca różnych metod wypowiedzi teatralnej. Założeniem jest rozwój poprzez teatr i wyrażanie siebie. Tworzą autorskie scenariusze, skupiając się na procesie twórczym bardziej niż na efekcie. Spektakle są wynikiem warsztatów, nie zaś celem samym w sobie. Grupa korzysta z metod teatru dramatycznego, teatru ruchu, teatru formy i teatru konceptualnego. Na warsztaty zapraszają specjalistów tych dziedzin.
Zespół tworzą Paulina Szyszka, Natalia Dudziak, Malwina Godula, Zofia Bryda, Katarzyna Kowalska i Martyna Pakosz.

— dla młodzieży — dorastanie — eksperyment — emocje — oszczędny w środkach

reżyseria: Edmund Kuryluk; obsada: Paulina Szyszka, Natalia Dudziak, Malwina Godula, Zofia Bryda, Katarzyna Kowalska, Martyna Pakosz.

Ceny biletów
10 zł
Kasa Czynna:
w dniach 1 lipca-31 sierpnia
czynna od poniedziałku do czwartku
w godzinach 12:00-17:00
oraz godzinę przed wydarzeniem biletowanym

Każdy uczestnik wydarzenia zobowiązany jest do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia.
Oświadczenie należy dostarczyć do CK bezpośrednio przed wydarzeniem lub wypełnić na miejscu.
Pobierz oświadczenie

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych:
Zobacz Klauzulę
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:

Zobacz również

Karnawał Teatralny

Tytuł roboczy „MY””

FreshMail.pl