Komedialnia

Wojciech Tremiszewski: Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej

20:00 – 2020-02-28 – Piwnice CK – 20/30 zł

Z przyczyn niezależnych od Organizatora spektakl odbędzie się w Sali Czarnej.

Godzinny monodram o wieszczu narodowym — lekki, śmieszny, acz nieco też ckliwy i ze szczyptą rozdzierania duszy w stylu nowoczesno-romantycznym. Rodacy mówią, że jest to rozrywka inteligentna.

Adam Mickiewicz patrzy z niebios na dół, na swoich rodaków XXI wieku i uznaje, że brak w narodzie ducha. A może po prostu tęskni za gorączką tworzenia i blichtrem popularności. Tak czy owak dogaduje się z Bogiem i schodzi na ziemski padół, by ponownie spróbować swych sił jako drogowskaz duchowy Polaków. Tym razem nie zamierza być tylko Poetą! Tym razem spróbuje swych sił jako Komik!

Adam zdaje sobie sprawę, że poezja uległa przedawnieniu, więc porzuca trzynastozgłoskowca. Zatrudnia menadżera i za jego poradą bierze się za modny stand-up comedy. Będzie go uprawiał w klubach i w telewizji, nagra reklamę, wystąpi w talk show, talent show i w ogóle show. A między tym wszystkim będzie królował na bankietach z innymi celebrytami.
Czy jesteśmy gotowi na Wieszcza Reaktywację?! Jak Mickiewicz poradzi sobie z twardymi regułami showbiznesu? Jak zabrzmi jego stand-up o ziomkach z epoki romantyzmu? Czy będzie grał pod publikę, czy wzniesie się ponad nią?

Wojciech Tremiszewski – aktor, improwizator, autor. Członek niegdysiejszego kabaretu Limo, Warren ze „Spadkobierców”, improwizator w min. W Gorącej Wodzie Kompani, Peleton, W Trzech Osobach, a ostatnio także Solo Impro (jego solowe improwizowanie można oglądać na youtubowym „Kanale Termosa”).

tekst, reżyseria i wykonanie: Wojciech Tremiszewski; czas trwania : 60 min.

— scena komediowa — monodram na wesoło — alternatywna historia

Komedialnia – scena komedii i impro w Centrum Kultury. W każdy piątkowy wieczór zobaczymy innego wykonawcę, prezentując przekrój gatunków komediowych. Pomysłodawcą i organizatorem jest Przemysław Buksiński, a współorganizatorami Centrum Kultury w Lublinie i Poławiacze Pereł Improv Teatr.

Ceny biletów
20/30 zł
Kasa Czynna:
w dniach 1 lipca-31 sierpnia
czynna od poniedziałku do czwartku
w godzinach 12:00-17:00
oraz godzinę przed wydarzeniem biletowanym

Każdy uczestnik wydarzenia zobowiązany jest do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia.
Oświadczenie należy dostarczyć do CK bezpośrednio przed wydarzeniem lub wypełnić na miejscu.
Pobierz oświadczenie

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych:
Zobacz Klauzulę
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:

Zobacz również

Karnawał Teatralny

Wojciech Tremiszewski: Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej
20:00 20/30 zł Karnawał TeatralnyTeatr

FreshMail.pl