25. MSTT: Magdalena Jędra

25. MSTT: Magdalena Jędra

18:30 - 13.11.2021 - 15/25 zł - więcej
Kup bilet

Performans „Złe ziele” to próba wykształcenia czułej praktyki bycia z odrzuconymi roślinami, poznawania ich potrzeb i doświadczania ich sprawczej mocy.

Od kilku lat Magda Jędra pogłębia wiedzę na temat przyrody, szukając kanałów komunikacji ciała ludzkiego z ciałem roślinnym. Miejscem, z którego zaczyna towarzyszenie roślinom w ich procesach życiowych, jest to, co na potrzeby projektu nazywa ciałem botanicznym: wpisane w roślinne ekosystemy ciało o porowatych, przepuszczalnych granicach, funkcjonujące w sieci wzajemnych ludzko-nieludzkich splotów i zależności.
Artystka skupia się na roślinności dziko rosnącej, panoszącej się i niemile widzianej – takiej, która zagraża nie tylko ludzkiej potrzebie porządku i kontroli, ale i antropocentrycznej wizji rzeczywistości. Chwasty rosną jak chcą. Zapuszczają korzenie tam, gdzie nie są chciane, są zawsze nie na miejscu.

Czarno-biała fotografia. Kobieta ubrana w jasny strój z kapturem na głowie stoi pośród wysokich zarośli i traw. Ręce ma uniesione do góry, jej twarz zasłaniają długie rozpuszczone włosy.

fot. Monika Orpik

koncepcja: Magda Jędra, Anka Herbut; choreografia, performans: Magda Jędra; tekst, dramaturgia: Anka Herbut; muzyka: Justyna Stasiowska; kostium, przestrzeń: Marta Szypulska; reżyseria światła: Jacqueline Sobiszewski; producent: Fundacja Ciało/Umysł; koproducent: Centrum Kultury w Lublinie i Goyki 3 ART Inkubator

15/25 zł

Galeria Labirynt