Film/Warsztat

Weź udział w warsztatach produkcji filmowej

Warsztaty przeznaczone są dla osób do lat 20 (głównie uczniów szkół ponadgimnazjalnych), które chcą dowiedzieć się, na czym polega proces realizacji filmu; osób, które zaczęły już realizować filmy i chcą utrwalić lub poszerzyć swoją wiedzę oraz miłośników kina, którzy chcą poznać tajniki produkcji filmowej.

Nie jest wymagane wcześniejsze przygotowanie – zajęcia zakładają naukę od podstaw.

Warsztaty podzielone są na dwa etapy:
– zajęcia teoretyczne i opracowywanie projektów etiud filmowych (14-17 listopada)
– udział w Kinojadach – 9-dniowym maratonie robienia filmów w trakcie trwania festiwalu (18-25 listopada)
Zgłoszenia przyjmujemy za pomocą formularza dostępnego online. Liczba miejsc jest ograniczona. ( 15 osób)
Harmonogram warsztatów (etap I):

• 14.11, godz. 18.00 – 21.00: część teoretyczna (historia kina, gatunki filmowe, scenariusz)
  • 15.11, godz. 18.00 – 21.00: część teoretyczno-praktyczna (zawody filmowe, procesy produkcji, realizacja obrazu, dźwięku, światła)
  • 16.11 godz. 18.00 – 21.00: zajęcia praktyczne (praca nad scenariuszem, trening prezentacji własnych projektów)
  • 17.11 godz. 18.00 – 21.00: zajęcia praktyczne (realizacja scen)

prowadzący: Marcin Kulczycki – absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Kierownik produkcji, kierownik planu, operator, montażysta z 6-letnim doświadczeniem w produkcji filmowej; właściciel firmy CRT Studio; na swoim koncie ma produkcje komercyjne – reklamowe oraz reportaże, filmy promocyjne m.in. z wydarzeń kulturalnych (festiwale teatralne, filmowe, koncerty). Jako kierownik produkcji pracował przy spotach kinowych o zasięgu ogólnopolskim. Prowadził warsztaty filmowe m.in. dla Festiwalu Teatralnego De-Novo w Dynowie, Urzędu Miasta Lublin.

Maciej Misztal – producent i kierownik produkcji wielu programów telewizyjnych emitowanych w Polsce i zagranicą. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych, reportaży oraz spotów promocyjnych. Pomysłodawca i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Złote Mrówkojady. Twórca i animator kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży. Pomysłodawca i gospodarz cyklu pokazów Warsaw Short Framing w DK Kadr w Warszawie.