Przejdź do treści
Sylwester 2016

Przewodnik po lubelskiej Nocy Sylwestrowej

sylwester-2016-kopia

Zapraszamy na plac Teatralny przed Centrum Spotkania Kultur na wyjątkowe, nowoczesne multimedialno-muzyczne widowisko opowiadające o naszym mieście – tym dawnym i tym współczesnym.

Kilka przydatnych informacji:

1. Rodzinne świętowanie
Jeżeli wybieracie się na Miejskiego Sylwestra w towarzystwie najmłodszych członków rodziny, specjalnie dla Was przygotowaliśmy pokaz pirotechniczny. Na ten przedsmak sylwestrowych fajerwerków zapraszamy po pierwszym koncercie, około godz. 21:00.

2. Złóż życzenia swojemu miastu
Tegoroczny Sylwester Miejski stanie się podwójną okazją do wspólnego świętowania. Tradycyjne powitanie nowego Roku połączone zostanie z inauguracją obchodów 700-lecia lokacji naszego miasta. Jeśli chcecie nagrać życzenia dla Jubilata, będziecie mogli zrobić to w specjalnie zaaranżowanej multimedialnej przestrzeni. Najciekawsze filmiki trafią na profil FB Lublin 700.

3. Komunikacja
Jak co roku po zakończeniu zabawy sylwestrowej bezpłatnie dotrzesz do domu nocną komunikacją miejską. Trasy przejazdów autobusów pozostają niezmienione, natomiast zwiększy się ich częstotliwość. Szczegółowy rozkład jazdy znajdziecie na www.mpk.lublin.pl. Równocześnie informujemy, że 31.12/01.01 w godzinach 20:30-01:30 zamknięta dla ruchu będzie ul. Grottgera, mogą też wystąpić utrudnienia na skrzyżowaniu ulic Lipowej, Krakowskiego Przedmieścia i Alei Racławickich. Ze względów bezpieczeństwa w godz. 08:00-06:00 nieczynny będzie też Ogród Saski.

4. Na rozgrzanie
Zabawa w Sylwestrową Noc zapowiada się gorąco, ale na placu Teatralnym nie zabraknie punktów z ciepłymi napojami i przekąskami.
Spędź z nami tę wyjątkową noc w roku. Czeka nas muzyczna podróż od XIII-wiecznych pieśni o legendarnym Lublinie aż do hip-hopu i opowieści o dzisiejszych dzielnicach naszego miasta. Zabrzmi muzyka inspirowana naszym miastem połączona z fascynującymi wizualizacjami na fasadzie budynku Centrum Spotkania Kultur. Tylko w czasie tej Nocy Sylwestrowej dojdzie do niecodziennego połączenia twórczości dwóch lubelskich muzyków: klasycznej autorstwa wybitnego skrzypka i kompozytora Henryka Wieniawskiego i współczesnej jednego z najlepszych DJ-ów – Pana Zury. Co z tego wyniknie? Przekonajcie się sami!

Program lubelskiej Nocy Sylwestrowej:
godz. 20.00 – 20.50: Lubelska Federacja Bardów
godz. 21.00 – 21.35: Junior Stress & Sun El Band
godz. 21.45 – 22.25: Klezmafour
godz. 22.35 – 23.10: Chonabibe
godz. 23.20 – 23.55: Back Beat
godz. 00.00 – 00.10: pokaz sztucznych ogni, życzenia noworoczne
godz. 00.15 – 01.00: Lublin Street Band
prowadzenie wydarzenia: Poławiacze Pereł Teatr Improv


Szczegółowe informacje 

sylwester-belka

Akceptuje postanowienia regulaminu.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl