Film/Spotkanie

Watch Docs: prawa człowieka w Kinie Centrum Kultury

Watch Docs: Prawa Człowieka w filmie jest jednym z najstarszych i największych festiwali filmów o prawach człowieka na świecie. Co roku gromadzi ok. 70 000 widzów w całej Polsce. Od 17 do 20 marca w Kinie Centrum Kultury pokażemy najlepsze aktualne filmy poruszające tematykę praw człowieka.

To festiwal pokazujący filmy dokumentalne na wysokim poziomie merytorycznym i artystycznym, mające walor świadectwa i unikalną siłę oddziaływania. Korzystamy z tej siły – daje ona możliwość nowego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość. Prezentowane filmy dostarczają wiedzy, kształtują wrażliwość, a w konsekwencji – postawy.

Tegoroczna lubelska edycja odbywa się już po raz 15. Na program festiwalu składa się kilkanaście wyselekcjonowanych obrazów filmowych, krótkie i długie metraże, spotkania i dyskusje. Wspólnie zobaczmy świat z różnych perspektyw, konflikty bardzo bliskie i te dalsze, których echo odbija się wokół nas, poznamy osoby niezwykłe i te całkiem zwyczajne.

Szczegółowy program i opisy filmów znajdują się w sekcji Wydarzenia naszej strony internetowej.

Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie Homo Faber

Festiwal zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Lublin