Muzyka/Taniec/Teatr/Wizualne

Noc Kultury w Centrum

Noc Kultury po raz kolejny odmieni Lublin. W tym roku miasto staje się piątym wymiarem i to właśnie dzięki niemu możemy obserwować zagięcia czasoprzestrzeni i zjawiska wymykające się wcześniejszym teoriom. Zobacz, dlaczego 3 czerwca warto odwiedzić Centrum Kultury:

• Brazylijska Noc Tańca
    godz. 21.00, Sala Widowiskowa

Tancerze z Brazylii zaprezentują swoje solowe choreografie, które powstały w ramach projektu „Yanka Rudzka. Gesty i tropy”. Lubelski Teatr Tańca zaprasza także na bezpłatne warsztaty w ramach wydarzenia.
  • Widowisko wizualno-muzyczne „WIRY”
    godz. 21:30, 22:00, 22:30, 23:00, 23:30, 00:00, 00:30, 01:00, Wirydarz

Niezwykły spektakl audiowizualny w przestrzeni Wirydarza, który opiera się na technologii trójwymiarowego wideomappingu oraz dźwięku stereofonicznego. Do widowiska autorzy wykorzystają późnobarokową architekturę budynku i niepowtarzalny klimat pełnego zieleni Wirydarza.
  • Innymi Słowy Impro
    godz. 19.30, Sala Czarna
    Impro Teatr Bezczelny i Tomasz „Dolar” Dymek w musicalu improwizowanym, jakiego Lublin jeszcze nie widział. Tym razem zobaczymy długą formę w nowym wydaniu – Improwizacja od kuchni.
    Publiczność wybierze jedną osobę z naszej grupy, która odegra rolę kucharza – improwizatora. Pozostała część grupy w oparciu o sugestie miejsca akcji od publiczności rozpocznie improwizację. Zadaniem naszego kucharza będzie „gotowanie” – będzie zmieniał, doprawiał scenę smaczkami, moderował, układał, przerywał – dopóki efekt końcowy go nie zadowoli. Kto i co nam zgotuje? Sprawdźcie sami!
  • Od Złotych Mrówkojadów do Lubelskiego Festiwalu Filmowego
    godz. 22:00, Sala Kinowa W listopadzie 2017 r. zapraszamy na Lubelski Festiwal Filmowy. Wydarzenie powstaje w oparciu o najlepsze doświadczenia 10 lat MFF ZŁote Mrówkojady. W cyklu od Złotych Mrówkojadów do Lubelskiego Festiwalu Filmowego przypominamy najciekawsze filmy z poprzednich edycji MFF Złote Mrówkojady. Podczas Nocy Kultury zobaczymy filmy produkcji izraelskiej.
  • Impro Teatr Bezczelny
    godz. 21:00, Sala Czarna
    Impro Teatr Bezczelny i Tomasz „Dolar” Dymek w musicalu improwizowanym, jakiego Lublin jeszcze nie widział. Połaczenie teatru, muzyki, tańca i rapowego freestyle’u. Historia nasycona ładunkiem emocjonalnym, wyrażanym słowami, gestem, muzyką. Z patosem przerysowanym do granic absurdu i wulkaniczną dawką komizmu.
  • Mam to z głowy  – wystawa w Galerii Białej
    godz. 18:00 – 22:00

Wystawa tworzona przez pięć polskich artystek: Monikę Drożyńską, Irenę Nawrot, Krystynę Piotrowską, Patrycję Piwosz i Jadwigę Sawicką. Każda z nich mieszka w innym mieście Polski. Reprezentują różne pokolenia. Fotografie, filmy, malarstwo, hafty, książki, instalacje, obiekty i rzeźby pokazują wielowątkową ekspozycję dotyczącą między innymi cielesności, straty, choroby, przemijania, emocji , pamięci, historii, społecznych i kulturowych stereotypów, świadomości własnej płci, ograniczeń, pogubienia w natłoku obrazów, kondycji ludzkiej.